Mieszkaniec Głogowa zginął na krajowej trójce

0
380

Wczoraj (3 grudnia) na drodze krajowej numer trzy doszło do tragedii. W wyniku potrącenia zginął 28 – letni mieszkaniec Głogowa. Sprawę bada teraz biegły z zakresu ruchu drogowego oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. Wszystko jednak wskazuje na to, że 28 – letni mężczyzna wtargnął na jezdnie.

Do zdarzenia doszło wczoraj (3 grudnia) wieczorem (około godziny 18.00) w Polkowicach. –Na drodze krajowej numer trzy w Polkowicach za skrzyżowaniem ulicy Głogowskiej z ulicą Przemysłową doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. 28 – letniego mieszkańca Głogowa potrącił samochód osobowy marki lexus poruszający się lewym pasem w kierunku Głogowa. Z relacji wynika, że 28 – letni mężczyzna wszedł na jezdnie ze środkowego pasa zieleni – mówi Daria Solińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. 28 – letniemu mężczyźnie na miejscu została udzielona pomoc medyczna, jednak mimo reanimacji zmarł na miejscu. 36 – letni kierowca samochodu osobowego marki lexus był trzeźwy. Na miejscu wypadku zjawił się policjanci, prokurator, biegły z zakresu ruchu drogowego oraz lekarz sądowy. Droga przez kilka godzin była zablokowana. – Mężczyzna przechodził na drugą stronę jezdni w niedozwolonym miejscu. Ze wstępnym ustaleń wynika, więc, że to on przyczynił się do tego wypadku. Czekamy jednak na opinie biegłego z zakres ruchu drogowego. Będzie także przeprowadzana sekcja zwłok zmarłego mieszkańca Głogowa – dodaje Daria Solińska.

Wczorajsze (3 grudnia) to kolejne zdarzenie z udziałem pieszych. Przypominamy, że w ubiegły piątek (30 listopada) na osiedlu Piastów Śląskich w Głogowie potrącone zostały trzy osoby – starsza kobieta oraz dwójka małych dzieci. Całe zdarzenie miało miejsce dzień po tym jak głogowscy policjanci rozdawali mieszkańcom opaski odblaskowe. Dlatego jeszcze raz przypominamy o tym, że opaski odblaskowe oraz inne formy odblasków mogą znacznie poprawić bezpieczeństwo pieszych na drogach. Dzięki nim jest się bardziej widocznym i przechodząc przez jezdnie po zmroku daje się szanse kierowcy na zauważenia nas i zahamowanie w odpowiednim momencie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.