Wiemy, kto zagra na Mayday Rock Festiwal

0
594

To będzie już 16 edycja Mayday Rock Festiwal. Impreza ta niewątpliwie jest jedną z tych, które rozsławiają Głogów poza jego granicami. W tym roku organizacją Mayday Rock Festiwal zajął się Miejski Ośrodek Kultury. Impreza rozpocznie się już w najbliższą sobotę (8 grudnia), a zakończenie będzie dla wielu nie lada gratką. Mianowicie Miejski Ośrodek Kultury proponuje mieszkańcom Głogowa rockowego sylwestra, który będzie zakończeniem tegorocznej edycji.

Mayday Rock Festiwal to jedna z największych imprez w Polsce i jedna z tych, które rozsławiają Głogów. W tym roku odbędzie się szesnasta edycja festiwalu, który rozpoczynał kariery wielu znanych teraz zespołów, między innymi: IRA, Łzy, Houk, czy Pivo. Jeszcze rok temu organizatorem Mayday Rock Festiwal było Stowarzyszenie Mayday. Jednak teraz organizacją tego przedsięwzięcia zajął się Miejski Ośrodek Kultury. Do 26 listopada rockowe zespoły z całej Polski mogły przesyłać swoje zgłoszenia do udziału w koncertach eliminacyjnych. W sumie zainteresowanie było duże i do udziału w głogowskim wydarzeniu zgłosiły się 73 zespoły. Wśród nich komisja w składzie: Piotr Furmański, Maciej Iżycki i Michał Kolańczyk, wyłoniła 24 zespoły, które wezmą udział w koncertach eliminacyjnych.

Zespoły, które dostały się do koncertów eliminacyjnych pochodzą z różnych części Polski między innymi z: Lubina, Ostrowa Wielkopolskiego, Opola, Warszawy, Gdyni, Poznania, Gliwic, Wrocławia, czy Gorzowa Wielkopolskiego. Nie zabrakło oczywiście reprezentantów głogowskiej sceny. Do koncertów eliminacyjnych zakwalifikowały się dwa zespołu z naszego miasta: CHMURa i INFLECTION. Teraz zespołu będą walczyć ze sobą w trzech koncertach eliminacyjnych, które odbędą się 8, 15 i 22 grudnia. Zaś 30 grudnia odbędzie się koncert finałowy, a 31 grudnia koncert laureatów. Bilety na koncerty w ramach Mayday Rock Festiwal można nabyć w Biurze Obsługi Klienta Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie. Bilety na koncerty eliminacyjne oraz koncert finałowy kosztują 10 złotych. Za wejście na Sylwestrowy Koncert Laureatów z Gwiazdą Acid Drinkers i Fucktory trzeba będzie zapłacić 60 złotych.

W czasie pierwszego koncertu eliminacyjnego, który odbędzie się w najbliższą sobotę (8 grudnia) mieszkańcy Głogowa będą mieli okazje usłyszeć osiem zespołów: CHMURa – Głogów, Panta Koina – Lublin, TITANIUM – Ostrów Wielkopolski, Sam Wiesz Kto – Opole, Amnezja – Warszawa, Lola Lynch – Poznań, HECTIC – Gdynia oraz LE FLEUR – Knurów województwo Śląskie

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.