Głogów miastem Mikołaja

0
698

Nikomu nie trzeba chyba przypominać, że za kilka dni (6 grudnia) wszystkie dzieci, a może także dorosłych, odwiedzi święty Mikołaj. Mali mieszkańcy Głogowa będą mieli okazje osobiście spotkać się ze świętym Mikołajem. Okazja ku temu będzie w najbliższy czwartek (6 grudnia) oraz w najbliższą niedziele (9 grudnia).

Święty Mikołaj znany jest chyba wszystkim dzieciom oraz dorosłym. Zwykle przedstawiany jest jako sympatyczny starszy pan w czerwonym stroju. W większej części Europy, w tym w Polsce dzień świętego Mikołaja obchodzony jest tradycyjnie 6 grudnia jako wspomnienie biskupa Miry. W tym dniu rano każde dziecko, które było przez cały rok grzeczne, znajdzie prezenty ukryte pod poduszką, przy łóżku lub na parapecie okiennym. Święty Mikołaj jest także patronem Głogowa. Dlatego obchody jego święta w naszym mieście są szczególne. Najmłodsi mieszkańcy Głogowa będą mieli okazje zobaczyć świętego Mikołaja. W najbliższy czwartek (6 grudnia) od godziny 15.30 do 18.30 odbędzie się spotkanie ze świętym Mikołajem w Miejskim Ośrodku Kultury. Dzieci, które biorą udział w zajęciach organizowanych przez MOK będą mogły liczyć na słodycze i drobne upominki. Zaś w najbliższą niedziele (9 grudnia) nastąpi druga cześć obchodów Dnia świętego Mikołaja. O godzinie 12.30 w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbędzie się spektakl pod tytułem “Wyprawa na ratunek świętego Mikołaja”. Pojedynczy bilet na spektakl kosztuje 10 złotych. Bilet rodzinny (opiekun i dziecko) kosztuje 15 złotych. Dodatkowo każde dziecko, które będzie miało bilet otrzyma paczkę.

Mikołaja będzie można także spotkać na ulicach naszego miasta. Od godziny 14.00 do 16.00 będzie on krążył ulicami miasta i w wyznaczonych punktach będzie rozdawał dzieciom prezenty oraz drobne upominki. Mikołaja będzie można spotkać na: placu przed Miejskim Ośrodkiem Kultury, dworcu PKP, rynku Starego Miasta, Targowisku “Czerwony Rynek”, Wałach Chrobrego, ulicy Kazimierza Wielkiego oraz przy sklepie Bricomarche. Mali mieszkańcy Głogowa Mikołaja spotkają także przy: Galerii Carrefour, parkingu przy Kościele Najświętszej Marii Panny Królowej Polski (na osiedlu Kopernik). Następnie Mikołaj pojawi się w Młodzieżowym Centrum Kultury Mayday przy ulicy Perseusza 11 gdzie odbędzie się bal mikołajkowy dla dzieci. Bal rozpocznie się o godzinie 16.30. Dzieci uczestniczące w zabawie będą mogły wziąć udział w konkursach z nagrodami. Bilet na bal kosztuje 15 złotych. W cenie biletu znajduje się drobny upominek. Ilość miejsc jest ograniczona. Organizatorem wydarzeń jest Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie przy współpracy z Gminą Miejską Głogów.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.