Zima w Twierdzy już planowana

0
405

Zima i Lato z Twierdzy to już głogowska tradycja. Co roku mieszkańcy Głogowa mają okazja zwiedzać podziemia i innych zabytków miasta. Organizatorami przedsięwzięcia jest Klub Batalionowy i Stowarzyszenia Miłośników Głogowskich Fortyfikacji “Twierdza Głogów”, którzy już teraz czynią przygotowania do kolejnej edycji “Zimy w Twierdzy”.

W tym roku ferie zimowe rozpoczynają się 28 stycznia, a kończą się 10 lutego.  Wszyscy uczniowie zapewne już teraz zastanawia się, co będzie robić w trakcie dwutygodniowego błogiego lenistwa i już teraz odlicza czas do wolnego od książek. Także Klub Batalionowy i Stowarzyszenie Miłośników Głogowskich Fortyfikacji “Twierdza Głogów” przygotowują się do ferii zimowych, a właściwie do organizacji wydarzenia pod nazwą “Zima w Twierdzy”. –Przedsięwzięcie cieszy się zawsze popularnością wśród głogowian w różnym wieku, o czym świadczy fakt, że w każdym spotkaniu dwutygodniowego cyklu bierze udział przynajmniej kilkadziesiąt osób, a często nawet grubo ponad sto – mówi Stefan Górawski z Klubu Batalionowego w Głogowie. Tradycyjnie głównym elementem Zimy w Twierdzy będzie zwiedzanie głogowskich podziemi oraz innych zabytków miasta. Jednak na mieszkańców Głogowa będą czekać także niespodzianki. –W planach na najbliższą akcję jest między innymi inscenizacja wydarzeń z  okresu Festung Glogau, kilkugodzinna gra terenowa, pokaz modeli latających i wycieczka  do innej twierdzy. Planujemy także konkurs na przebranie za bohatera któregoś z horrorów. Wszystko po to żeby “Zima w Twierdzy” była także atrakcyjna dla osób, które są stałymi bywalcami tej imprezy – dodaje Stefan Górawski.

Organizatorzy są także otwarci na propozycje mieszkańców Głogowa. Pomysły dotyczące programu tegorocznej “Zimy w Twierdzy” można przesyłać drogą elektroniczną pod adres: klubgarglow@wp.pl

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.