Piosenka harcerska i żeglarska w Kotli

0
494

W ubiegłą sobotę (24 listopada) w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kotli odbył się Dolnośląski Festiwal Piosenki Harcerskiej i Żeglarskiej. Impreza ta odbyła się już po raz czwarty. W tym roku na scenie zaprezentowało się pięć drużyn harcerskich, trzy drużyny starszoharcerskie oraz jedna drużyna wędrownicza – w sumie około 120 osób.

Wielu z nas harcerstwo kojarzy się z miłym czasem spędzonym w dzieciństwie, wycieczkami na łono natury oraz śpiewami przy ognisku. I właśnie głównie o śpiew chodziło podczas IV Dolnośląskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Żeglarskiej, który odbył się w ubiegłą sobotę (24 listopada) w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kotli. W konkursie wzięło udział pięć drużyn harcerskich, trzy drużyny staroharcerskie oraz jedna drużyna wędrownicza. Uczestnicy przesłuchań konkursowych mieli za zadanie zaprezentować dwie piosenki: harcerską i żeglarską. Występy oceniało jury w składzie: Bożena Mazur – Kasprzyszak, instruktor Hufca ZHP Głogów oraz członkowie zespołu 4MKa – Katarzyna Kaczmarek, Marcin Jankowski, Witek Jurkowski, Maksymilian Kułycz, Bartek Miselis oraz Alex Miśko. Zespołu były oceniane w dwóch kategoriach: drużyny harcerskie oraz drużyny staroharcerskie i żeglarskie. Pierwsze miejsce w kategorii drużyn harcerskich zajął zespół DH Pioruny. Zwycięzcą w kategorii drużyn staroharcerskich i żeglarskich została drużyna DW Pantery

Honorowy patronat nad IV Dolnośląskim Festiwalem Piosenki Harcerskiej i Żeglarskiej był Starosta Powiatu Głogowskiego, Rafael Rokaszewicz oraz Wójt Gminy Kotla, Łukasz Horbatowski. Organizatorami wydarzenia byli: Hufiec ZHP imienia Dzieci Głogowskich w Głogowie oraz II Szczep Harcerski w Kotli. Pomoc w organizacji festiwalu zapewnił Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli. Oprócz występów konkursowych na scenie pojawił się także zespół Life Spectators.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.