Dzień pluszowego misia w Nielubi

0
423

W ubiegłą niedziele (25 listopada) obchodzony był Światowy Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko i pewnie jeszcze wielu dorosłych ma swojego ukochanego misia – przyjaciela. Dzieci ze swoim misiem spędzają wiele czasu, chodzą razem do przedszkola, jedzą oraz śpią. W ubiegły poniedziałek (26 listopada) dzień misia świętowano w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie gdzie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pod nazwą “Mój ukochany miś”. Święto misia obchodzono także w Szkole Podstawowej imienia Komisji Edukacji Narodowej w Nielubi.

W ubiegły poniedziałek (26 listopada) w Szkole Podstawowej imienia Komisji Edukacji Narodowej w Nielubi obchodzony był Dzień Pluszowego Misia. W piątek (23 listopada) dzięki audycji nadanej przez szkolny radiowęzeł wszyscy zapoznali się z historią Dnia Pluszowego Misia. Przypomniane zostały także sławne misie takie jak: Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Coralgol, Paddington, Yogi, Baloo czy Gumisie. W poniedziałek (26 listopada) każde dziecko mogło przyjść do szkoły ze swoim pluszowym przyjacielem, który towarzyszył im w trakcie lekcji. W Szkole Podstawowej w Nielubi nie zabrakło także misiów wyklejanych i malowanych. Uczniowie śpiewali także misiowe piosenki.

Pluszowy miś do dla wielu dzieci pluszowy przyjaciel, który daje im poczucie bezpieczeństwa, jest powiernikiem tajemnic i towarzyszem zabaw. Dzieci uczą się także nawiązywania relacji z innymi, które mogą szybko być zastąpione prawdziwymi przyjaciółmi.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.