W głogowskim MOK-u królowały misie

0
554

Wczoraj (25 listopada) swoje święto obchodził puchaty i mięciutki przyjaciel każdego dziecka, czyli pluszowy miś. Mimo, że w dzisiejszych czasach zabawki dla dzieci są atrakcyjne, kolorowe, grające, mówiące i jeżdżące to i tak wiele dzieci nie wyobraża sobie zaśnięcia bez pluszowego misia. Z tej okazji dzieci z Głogowa miały za zadanie namalować swoich pluszowych przyjaciół. Dzisiaj (26 listopada) w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbył się wernisaż prac konkursowych oraz rozdanie nagród. W tym roku odbyła się ósma edycja konkursu plastycznego pod nazwą “Mój pluszowy miś”.

Wczoraj (25 listopada) obchodzone był Światowy Dzień Pluszowego Misia. Święto to ustanowiono w 2002 roku dokładnie w setną rocznice powstania tej maskotki. Ten dzień był okazją do wyprawienia wszystkim pluszakom misiowych urodzin. Także w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie postanowiono uczcić do święto i już po raz ósmy zorganizowano konkurs plastyczny pod nazwą “Mój ukochany miś”. Konkurs skierowany jest do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych. A zadanie jest bardzo proste. Każdy uczestnik konkursy ma dowolną techniką przedstawić swojego ukochanego misia. Później trudny orzech do zgryzienia ma jury konkursu w składzie: Barbara Mareńczak – Piechocka, Agnieszka Lewandowska, Joanna Kinder – Poczyszcz oraz Magdalena Ogrodnik. Dzisiaj (26 listopada) w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu połączone z wernisażem misiowej wystawy. – Konkurs skierowany jest dla wszystkich, którzy chcą narysować swojego najukochańszego, najwspanialszego misia. Cieszy mnie to, że co roku jest nas coraz więcej. W tym roku wpłynęło do nas 220 prac. Jeszcze tyle ich nie mieliśmy – mówi Barbara Mareńczak – Piechocka, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie.

Każde dziecko, które wzięło udział w konkursie plastycznym pod nazwą “Mój ukochany miś” otrzymało dyplom oraz pluszowego misia. Dzieci wyróżnione otrzymały małe misie, a te nagrodzone miejscami otrzymały trochę większe pluszaki. – Mój ulubiony miś jest duży. Ja malowałem kredkami żeby go przedstawić. Ja ze swoim misiem śpię, bawię się i przytulam. Jest takim moim przyjacielem. Teraz też dostałem misia i też będą się nim bawić – mówi Maciek Aleksandrowicz z Przedszkola Publicznego numer 19, który zajął pierwsze miejsce w kategorii przedszkola. Jednak jury miało trudne zadanie i kategoria przedszkolaków miała dwóch zwycięzców. – Mam swojego ulubionego misia i razem śpimy. Na mojej pracy miś jest duży, brązowy i trzyma miód w ręce – mówi Zuzanna Walkowiak z Przedszkola Publicznego numer 9, która również zajęła pierwsze miejsce w kategorii przedszkola. Wyróżnienie zostali także uczniowie ze szkół podstawowych. W kategorii klas pierwszych najlepszy okazał się Enkhmandakh Otgondovaa ze Szkoły Podstawowej numer 14. Wśród uczniów klas drugich najładniejszą prace narysowała Irena Osińska z Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczych. W kategorii klas trzecich najładniejszego misia narysowała Hanna Stacherczak ze Szkoły Podstawowej w Serbach.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.