Będzie współpraca Gminy Miejskiej Głogów z DSDiK?

0
677

W tym tygodniu do Głogowa przyjechał dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei. Spotkał się on z Prezydentem Miasta Głogowa, Janem Zubowskim oraz radnymi miejskimi.  W wyniku rozmów padły deklaracje, że Dolnośląska Służba Dróg i Kolei będzie partycypować w kosztach trzech inwestycji na terenie Głogowa: remoncie wiaduktu przy ulicy Rudnowskiej, remoncie ulicy Kazimierza Wielkiego oraz modernizacji skrzyżowania ulic Kazimierza Wielkiego i Kazimierza Sprawiedliwego.

Nie wszystkie drogi jakie są na terenie Głogowa są własnością Gminy Miejskiej Głogów lub Powiatu Głogowskiego.  Co za tym idzie nie na wszystkie remonty i modernizacje ma wpływ Prezydent Jan Zubowski, czy Starosta Rafael Rokaszewicz. W Głogowie swoje drogi ma także Dolnośląska Służba Dróg i Kolei oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. W tym tygodniu w Głogowie przebywał dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, który spotkał się z Prezydent Miasta Głogowa, Janem Zubowskim oraz miejskimi radnymi. – Jesteśmy już po rozmowach z przedstawicielem Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei. Prezydent przedstawił swoje propozycje dotyczące dróg, których właścicielem jest DSDiK. Dyrektor wyraził chęć partycypowania w remontach. Głównie zależy nam na trzech inwestycjach: remoncie wiaduktu przy ulicy Rudnowskiej, remoncie ulicy Kazimierza Wielkiego oraz modernizacji skrzyżowania ulic Kazimierza Wielkiego z ulicą Kazimierza Sprawiedliwego – mówi Krzysztof Sadowski, rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Głogowa.

Według prezydenta modernizacja skrzyżowania ulic Kazimierza Wielkiego – Kazimierza Sprawiedliwego jest konieczna. – W dni targowe tworzą się duże korki i wyjechać w stronę obwodnicy na osiedle Kopernika jest prawie niemożliwe. Ludzie na siłę starają się włączyć do ruchu i przez to skrzyżowanie to staje się niebezpieczne – mówi Jan Zubowski, Prezydent Miasta Głogowa. Prezydent miał pomysł żeby w miejscu tym powstało rondo jednak po rozmowach z dyrektorem Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei ustalono, że będzie to raczej skrzyżowanie ze światłami. – W grę wchodzi w tym miejscu także ruch pierwszych, dlatego światła w tym miejscu będą odpowiednie – mówi Krzysztof Sadowski. Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy miałyby rozpocząć się pierwsze inwestycje realizowane wspólnie przez Gminę Miejską Głogów oraz Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei. – Na razie odbyły się tylko pierwsze wstępne rozmowy. Najważniejsze jest jednak to, że dyrektor DSDiK wyraził chęć uczestniczenia w kosztach tych inwestycji – dodaje Krzysztof Sadowski.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.