Obchodzimy Dni Honorowego Krwiodawstwa

0
429

Dzisiaj (22 listopada) rozpoczynają się obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Obchody potrwają do najbliższego poniedziałku (26 listopada). Dni te są uhonorowaniem wszystkich osób, które oddają krew. Może, więc warto właśnie teraz pomyśleć nad oddaniem daru życia?

Bez krwi nasze życie jest niemożliwe. To ona rozprowadza tlen i substancje odżywcze do wszystkich komórek naszego organizmu. Dlatego kiedy jej zabraknie – na przykład podczas obfitego krwawienia w czasie operacji – potrzebna jest transfuzja. Żeby jednak jej dokonać w banku krwi musi znajdować się jej zapas. Tym bardziej, że obecnie nie ma substytutu dla ludzkiej krwi, a to oznacza, że nie można jej zastąpić niczym innym. Dlatego tak ważne jest oddawanie krwi i tak ważni są jej honorowi dawcy. Dzisiaj (22 listopada) rozpoczynają się obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Potrwają one do najbliższego poniedziałku (26 listopada). W tym czasie w całej Polsce Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będą namawiać do oddawania krwi. Także w Głogowie w tym dniach każdy mieszkaniec Głogowa jest mile widziany. Dodatkowo dla każdego oddającego krew od 22 do 26 listopada przewidziana jest niespodzianka.

Przypominamy, że Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Głogowie znajduje się przy ulicy Kościuszki 15 (w Przychodni Specjalistycznej Zakładu Opieki Zdrowotnej). Krew można oddawać w każdy poniedziałek od godziny 7.00 do 16.30 oraz od wtorku do piątku w godzinach od 7.00 do 11.00. Krwiodawstwo jest także czynne w ostatnią sobotę miesiąca (24 listopada) w godzinach od 8.00 do 12.00.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.