Nowy sprzęt w Powiecie Głogowskim

0
534

Powiat Głogowski pozyskał dotacje w wysokości 50 tysięcy złotych na zakupy sprzętu komputerowego oraz oprogramowania niezbędnego do zakładania i aktualizowania operatów ewidencji gruntów oraz prowadzenia spraw związanych z ochroną gruntów rolnych na terenie Powiatu Głogowskiego. Dotacje pochodzi z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Do kasy Powiatu Głogowskiego trafiło 50 tysięcy złotych. Kwota ta pochodzi z budżetu Województwa Dolnośląskiego i ma zostać przeznaczona za zakup sprzętu komputerowego oraz oprogramowania niezbędnego do zakładania i aktualizowania operatów ewidencji gruntów oraz prowadzenia spraw związanych z ochroną gruntów rolnych na teranie Powiatu Głogowskiego. – Za pozyskaną kwotę zakupiliśmy już dziewięć zestawów komputerowych oraz trzy urządzenia wielofunkcyjne. Sprzęty te w znacznym stopniu usprawnią pracę Wydziału Ochrony Środowiska oraz Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Głogowie – mówi Bartłomiej Adamczak, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Głogowie.

Powiat Głogowski wystąpił już z kolejnym wnioskiem do Geodety Województwa Dolnośląskiego. Chodzi tu o udzielenie pomocy finansowej w formie dotacji celowej z budżetu Województw a Dolnośląskiego na zakup sprzętu komputerowego na 2013 rok.

Także szkoły z Powiatu Głogowskiego wzbogaciły się o nowy sprzęt. Otrzymały go szkoły biorące udział w projekcie pod nazwą “Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku”. Pierwsze transporty nowoczesnego wyposażenia dotarły do Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz Zespołu Szkół Zawodowych. – Kolejne będą systematycznie trafiać do naszych placówek aż do lutego przyszłego roku – tłumaczy Bartłomiej Adamczak. W sumie w Powiecie Głogowskim doposażonych zostanie 40 pracowni w standardzie centrum oraz 42 pracownie w standardzie filii. Do szkół trafi wyposażenie o łącznej wartości ponad 9,5 miliona złotych.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.