Konkurs Recytatorski Poezji Twórców Głogowskich

0
415

Już po raz czwarty w Głogowie odbędzie się Konkurs Recytatorski Poezji Twórców Głogowskich. Organizatorami tego wydarzenia jest Biblioteka Pedagogiczna Powiatowego Centrum Poradnictwa Psychologiczno- Pedagogicznego i Doskonalenia Nauczycieli w Głogowie oraz Głogowskie Stowarzyszenie Literackie. Konkurs odbędzie się 4 i 5 grudnia.

Celem Konkursu Recytatorskiego Poezji Twórców Głogowskich jest propagowanie twórczości poetów głogowskich wśród młodzieży z miasta i powiatu oraz rozbudzenie zainteresowań literackich wśród młodzieży. Uczestnikami mogą być uczniowie szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnym. Aby wziąć w nim udział należy wypełnić kartę zgłoszeń (znajduje się na stronie internetowej Biblioteki Pedagogicznej w Głogowie) oraz dostarczyć siedziby organizatora przy ulicy Jedności Robotniczej 10. Zgłoszenia przyjmowane są do następnego piątku (30 listopada). Kartę zgłoszeń można również przesłać mailem na adres: bpglo@o2.pl lub glogow@dbp.wroc.pl . Uczestnicy mają za zadanie przygotować recytacje dwóch wybranych przez siebie wierszy lub fragmentów prozy autorów z Głogowa.

Konkurs odbywać będzie się 4 i 5 grudnia o godzinie 11.00 w budynku Biblioteki Pedagogicznej przy ulicy Jedności Robotniczej 10. 4 grudnia prezentować będą się uczniowie szkół gimnazjalnych, zaś 5 grudnia recytować będą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Prezentacje uczestników będę oceniane przez jury, które w wyłonieniu zwycięzców weźmie pod uwagę: dobór repertuaru, interpretacje, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Na laureatów będą czekać dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów i sponsorów konkursu. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 76 727 25 98. Istnieje także możliwość wypożyczenia od biblioteki tekstów do recytacji.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.