Zrobił sobie promocje na paliwo

0
642

53 – letni mieszkaniec Gminy Pęcław został zatrzymany przez policjantów wydział kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Mężczyzna jest podejrzany o liczne kradzieże paliwa ze stacji paliw. 53 – latek działał głównie na terenie Głogowa, Polkowic i Lubina.

53 – letni mężczyzna dokonywał kradzieży paliwa przez kilka miesięcy. Jego metoda była prosta i jak się okazuje skuteczna. – Do kradzieży wykorzystywał samochód marki Fiat Cinquecento, którego był właścicielem. Na stacje paliw przyjeżdżał zawsze przygotowany. Samochód miał założone inne tablice i to z rejestracją z dwóch innych samochodów. W bagażniku zaś miał przygotowane zbiorniki, do których wlewał paliwo. Oczywiście po tankowaniu szybko odjeżdżał i nie płacił rachunku – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. W ten sposób 53 – letniemu mieszkańcowi Gminy Pęcław udało się okraść, co najmniej 12 stacji paliw. Straty są szacowane na ponad 2500 złotych. Jednak sprawa nie jest jeszcze zamknięta. – Zgromadzony materiał dowodowy, w tym zarejestrowane kamerami wyczyny podejrzanego, pozwoliły na wytypowanie sprawcy i jego zatrzymanie – dodaje Bogdan Kaleta.

Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Głogowie ustalili, że cześć paliwa mężczyzna zużywał na własne potrzeby. Cześć była jednak sprzedawana innym osobom. Policjanci sprawdzają teraz, w jaki sposób posiadanie używanych przez siebie tablic rejestracyjnych oraz jaki był rzeczywisty rozmiar jego działalności. Za kradzież grozi mu kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.