Seniorzy z Głogowa bardziej aktywni

0
497
Baner projektu Aktywny Senior FLIS SZANSA MPiPS
Projekt współfinansowany jest z środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013.

Od 5 listopada w Głogowie realizowany jest projekt pod nazwą “Aktywny Senior”. Organizatorami tego przedsięwzięcia jest Fundacja Lokalnych Inicjatyw Społecznych oraz Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży “Szansa”. Projekt ma na celu aktywizacje osób po 60 –tym roku życia i zaangażowanie ich w życie społeczności lokalnej.

Osoby starsze, które nie mają już obowiązków zawodowych często czują się wyobcowane ze społeczeństwa. Czują się niepotrzebne i dużo czasu spędzają w domu – głównie przed telewizorem. Jednak tak nie musi być. W Głogowie funkcjonuje Uniwersytet Trzeciego Wieku, w którym starsze osoby mogą spędzić wolny czas oraz nawiązać nowe znajomości. Starsze osoby są także aktywizowane poprzez różnego rodzaju projekty. Jeden z nich jest realizowany przez Fundacje Lokalnych Inicjatyw Społecznych i Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży “Szansa”. Projekt pod nazwą “Aktywny Senior” realizowany będzie przez osiem miesięcy. Jego głównym założeniem są szkolenia i konsultacje eksperckie skierowane do osób powyżej 60 roku życia.

Pierwszym działaniem na rzecz osób starszych jest szkolenie informatyczne, które odbywa się w każdy wtorek i czwartek o godzinie 10.00 w budynku Stowarzyszenia dla Dzieci i Młodzieży “Szansa” przy ulicy Perseusza. – Zajęcia edukacyjne cieszą się dużym zainteresowaniem – Codziennie zgłaszają się nowe osoby, chcące uczestniczyć w szkoleniu. Niestety z powodu ograniczonej ilości miejsc nie jesteśmy w stanie zaspokoić wszystkich, zapewniamy jednak, że to dopiero początek naszych działań na rzecz osób starszych, w których każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie – mówi Sebastian Górski, koordynator projektu “Aktywny Senior”.  W ramach projektu będą także odbywały się nieformalne spotkania w Kawiarence Aktywnego Seniora. Tam seniorzy z Powiatu Głogowskiego będą mieli okazje zintegrowania się i podjęcia wspólnych działań na rzecz społeczności lokalnej. Zadanie jest współfinansowane ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Udział w projekcie oraz materiały szkoleniowe są bezpłatne.

Strona projektowa: www.AktywnySenior.glogow.pl

Logotyp Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej

Projekt „Aktywny Senior” współfinansowany jest z środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013.

Projekt Aktywny Senior - stopka

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.