W polkowickich piwnic znikały rowery

0
434

W kwietniu i w maju w Polkowicach z piwnic ginęły rowery oraz inne wartościowe przedmioty. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach ustalili, że winny temu jest 17- letni mieszkaniec Polkowic. W sumie udało mu się ukraść przedmioty o wartości ponad trzech tysięcy złotych. O losie nieletniego zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili i zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o włamania do piwnic i kradzieże. 17 –letni mieszkaniec Polkowic na przełomie kwietnia i maja włamywał się do wcześniej wytypowanych blokowych piwnic na terenie miasta i kradł wartościowe rowery między innymi: rowery. Wstępnie oszacowane straty to ponad trzy tysiące złotych. W trakcie prowadzonych czynności policjanci zatrzymali w tej sprawie także dwie inne osoby podejrzane o paserstwo. U tych osób policjanci znaleźli skradzione rowery oraz myjkę ciśnieniową. Osobom tym postawiono już zarzuty paserstwa, za które grozi kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności. Natomiast zatrzymanym za włamania i kradzieże 17 – latkiem zajmie się teraz Sąd Rodzinny i Nieletnich, który zdecyduje o dalszym losie młodego mężczyzny.

Policjanci w dalszym ciągu prowadzą czynności w tej sprawie i sprawdzają między innymi, czy zatrzymany 17 – latek ma na swoim koncie jeszcze innego tego typu przestępstwa. Sprzęt, który został odzyskany wrócił już do właścicieli.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.