W polkowickich piwnic znikały rowery

0
277

W kwietniu i w maju w Polkowicach z piwnic ginęły rowery oraz inne wartościowe przedmioty. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach ustalili, że winny temu jest 17- letni mieszkaniec Polkowic. W sumie udało mu się ukraść przedmioty o wartości ponad trzech tysięcy złotych. O losie nieletniego zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili i zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o włamania do piwnic i kradzieże. 17 –letni mieszkaniec Polkowic na przełomie kwietnia i maja włamywał się do wcześniej wytypowanych blokowych piwnic na terenie miasta i kradł wartościowe rowery między innymi: rowery. Wstępnie oszacowane straty to ponad trzy tysiące złotych. W trakcie prowadzonych czynności policjanci zatrzymali w tej sprawie także dwie inne osoby podejrzane o paserstwo. U tych osób policjanci znaleźli skradzione rowery oraz myjkę ciśnieniową. Osobom tym postawiono już zarzuty paserstwa, za które grozi kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności. Natomiast zatrzymanym za włamania i kradzieże 17 – latkiem zajmie się teraz Sąd Rodzinny i Nieletnich, który zdecyduje o dalszym losie młodego mężczyzny.

Policjanci w dalszym ciągu prowadzą czynności w tej sprawie i sprawdzają między innymi, czy zatrzymany 17 – latek ma na swoim koncie jeszcze innego tego typu przestępstwa. Sprzęt, który został odzyskany wrócił już do właścicieli.