Głogowscy studenci mogą już poszukać pracy

0
771

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać jak ważne jest żeby tuż po zakończeniu edukacji znaleźć prace. Nie jest to jednak takie łatwe. Bezrobocie wciąż utrzymuje się na podobnym poziomie, a co roku na rynek pracy wchodzą nowe osoby – absolwenci wyższych uczelni. Ta sytuacja sprawia, że wielu absolwentów zaczyna swoją karierę od zarejestrowania się w Urzędzie Pracy. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie chce zapobiec takiej sytuacji i co jakiś czas aktywnie uczestniczy w poszukiwaniu pracodawców. W głogowskiej uczelni organizowane są targi pracy, a dzisiaj (14 listopada) odbył się Akademicki Dzień Przedsiębiorczości.

Ideą Akademickich Dni Przedsiębiorczości jest promocja najbardziej przedsiębiorczych firm, które tworzą miejsce zatrudnienia dla mieszkańców Głogowa. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie chce, więc udzielić tym firmą pomocy w znalezieniu najlepszych pracowników. Dzisiaj (14 listopada) w głogowskiej uczelni odbyły się Akademickie Dni Przedsiębiorczości. – Chcemy przybliżyć naszym studentom jak wygląda firma, jak działają firmy, w jaki sposób działa nabór i selekcja pracowników. Pracodawcą zaś chcieliśmy ułatwić dostęp do przyszłych pracowników. Obserwujemy, że przedsiębiorczy chcą uczestniczyć w takich akcjach – mówi Iwona Borejko z Akademickiego Biura Karier w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. – To jest ważne przedsięwzięcie zwłaszcza w czasach, w których przedsiębiorstwo nie maleje. Myślę, że każdy znajdzie dzisiaj tutaj wiele inspiracji i ciekawych rzeczy dla siebie, jeśli nie na teraz to na przyszłość. Cieszę się także, że można tu spotkać wielu przedsiębiorców nie tylko z naszego powiatu, ale także z powiatów ościennych – mówi Rafeal Rokaszewicz, Starosta Powiatu Głogowskiego.

Na Akademickim Dni Przedsiębiorczości znaleźli się między innymi przedstawiciele firm: Sitech, Banku Zachodniego WBK w Głogowie oraz Aleja Miedziana. – Cieszę się, że udało nam się zgromadzić tyle osób mających wpływ na rozwój naszego regionu. Liczymy bardzo na to, że taka inicjatywa pozwoli młodym ludziom skorzystać z wiedzy i doświadczenia przedsiębiorców i będą one owocować w przyszłości właściwą – przedsiębiorczą postawą. Jesteśmy uczelnią, która ma przygotować studentów do aktywności zawodowej, dlatego staramy się organizować i wspierać takie inicjatywy – mówi profesor Stanisław Czaja, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie.

Uczestnicy Akademickiego Dnia Przedsiębiorczości mieli okazje wziąć udział w warsztatach i wykładach, a także osobiście porozmawiać z przedstawicielami firm funkcjonujących na terenie Powiatu Głogowskiego oraz Powiatu Polkowickiego.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.