Wszyscy trzeźwi

0
315

Dzisiaj (12 listopada) od godziny 6.00 głogowscy policjanci prowadzą działania pod nazwą “Alkohol i narkotyki”. W trakcie kontroli ruchu drogowego policjanci w szczególny sposób zwracają uwagę na stan trzeźwości kierujących. Trzeźwość sprawdzana jest za pomocą urządzenia alkoblow. Policjanci od rana skontrolowano już ponad 300 kierowców. Wynik jest bardzo dobry, bo wszyscy kierowcy byli trzeźwi i nie stwierdzono kierowanie pod wpływem narkotyków. Działania pod nazwą “Alkohol i narkotyki” potrwają do jutra (13 listopada) do godziny 6.00 rano.

Nietrzeźwość kierowców jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków i kolizji. Alkohol i narkotyki w sposób jednoznaczny wpływają na zdolność do prowadzenia pojazdu, a ich działanie jest znane chyba każdemu człowiekowi. Jednak pomimo tego ciągle wielu kierowców decyduje się wsiąść “za kółko” pod wpływem alkoholu lub narkotyków. – Tacy kierowcy to potencjalni zabójcy – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Dlatego policjanci z Głogowa, co jakiś czas przeprowadzają akcje pod nazwą “Alkohol i narkotyki”. W czasie kontroli policjanci zwracają szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców. Jednak dzisiaj (12 listopada) można pochwalić kierowców poruszających się po Głogowie. Od godziny 6.00 głogowskim policjantom udało się skontrolować ponad 300 kierowców. – Wszyscy skontrolowani kierowcy byli trzeźwy. To dobra wiadomość i oby taka sytuacja zawsze miała miejsce –dodaje Bogdan Kaleta. Jednak to jeszcze nie koniec akcji “Alkohol i narkotyki”. Działanie będą trwały do jutra (13 listopada) do godziny 6.00. Jednocześnie przypominamy, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków grozi kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBajka o Chojraku i Szaraku w MOK-u
Następny artykułAudiobooki w bibliotece
Pierwsze marzenie o tym żeby zostać dziennikarką pojawiło się sześć lat temu. Od trzech lat realizuje to marzenia pracując w mediach lokalnych w Głogowie. Jestem też przyszłym specjalistą od zarządzania wizerunku. W portalu TutajGLOGOW.pl zajmuje się wszystkim co związane z aktualnościami.