Wygraj pożyteczne ferie!

0
254

Może nie każdy dorosły myśli już o feriach zimowych. Przecież nie dawno rozpoczął się rok szkolny, a przed nami jeszcze święta Bożego Narodzenia. Jednak na pewno o dwutygodniowym odpoczynku od szkoły myślą już wszyscy uczniowie. W tym roku w województwie dolnośląskim ferie zimowe wypadają od 16 do 29 stycznia. W tym czasie można wybrać się na narty, zwiedzić ciekawe miejsca albo po prostu zostać w mieście i odpocząć. W Głogowie na pewno organizowane będą zajęcia w Miejskim Ośrodku Kultury i Muzeum Archeologiczno – Historycznym. Jednak ciekawe zajęcia mogą odbywać się także w mniejszych miejscowościach wystarczy wygrać konkurs pod nazwą “Pożyteczne Ferie”, który organizowany jest przez Fundacje Wspomagania Wsi.

Konkurs “Pożyteczne Ferie” skierowany jest do wsi i miasteczek do sześciu tysięcy mieszkańców. Celem konkursu jest umożliwienie dzieciom i młodzieży, które zostają na czas ferii zimowych w swoich miejscowościach, spędzenie czasu w ciekawy i pożyteczny sposób. Na realizacje takiego wypoczynku dla dzieci można uzyskać dotacje wysokości dwóch tysięcy złotych. Fundacja Wspomagania Wsi stawia jednak pewne warunki. Głównym zadaniem uczestników konkursu jest odszukanie osób lub grupy osób, które w szczególny sposób wyróżniają się poprzez swoją pasję, działania na rzecz innych, wykonywany zawód, działalność artystyczną, społeczną, gospodarczą. Po odszukaniu takich osób trzeba je ośmielić i poznać ich zainteresowania, przedstawić mieszkańcom, zorganizować spotkania z nimi, przeprowadzić wywiad oraz namówić do prowadzenia regularnych warsztatów w swojej specjalności.

W ramach realizacji projektu należy zorganizować czas grupie liczącej nie mniej niż 15 osób przez przynajmniej cztery godziny dziennie w czasie ferii. Wnioski na konkurs należy przesyłać do 16 listopada pod adres: Fundacja Wspomagania Wsi ulica Bellottiego 1, 01-022 Warszawa z dopiskiem “Pożyteczne ferie 2013”. Konkurs zostanie rozstrzygnięty do 3 stycznia. Dodatkowe informacje na temat konkursu można uzyskać pod numerem telefonu: 22 636 25 71 75 lub na stronie Internetowej:

http://www.fundacjawspomaganiawsi.pl/index.php/component/k2/item/147-po%C5%BCyteczne-ferie-2013

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.