Głogowscy poeci wystąpili po Sojce

0
566

Wczoraj (8 listopada) na scenie klubowej w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbył się koncert pod nazwą “Głogowscy Poeci Piosenki”. Koncert ten był okazją to poznania twórczości artystów z Głogowa. Poeci i muzycy przyciągnęli tłumy mieszkańców Głogowa, którzy niemal do ostatniego krzesła wypełnili restauracje Fortepiano w Miejskim Ośrodku Kultury.

“Cudze chwalicie swego nie znacie” to powiedzenie znają chyba niemal wszyscy i doskonale oddaje sytuacje, bo okazuje się, iż w Głogowie nie możemy narzekać na brak talentów poetyckich i muzycznych. Mieszkańcy Głogowa mogli przekonać się o tym wczoraj (8 listopada) w czasie koncert pod nazwą “Głogowscy Poeci Piosenki”, który odbył się na scenie klubowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie. Swoją twórczość zaprezentowało dziewięciu poetów, którzy tym razem zaprezentowali nie swoje wiersze, a piosenki. Głogowscy artyści zaprezentowali swoje twórczość po “występie” Stanisława Sojki. – Nigdy nikt nie chce występować pierwszy na koncercie. Dlatego pierwszy będzie nie głogowski poeta, a.. Stanisław Sojka ze specjalną dedykacją dla wszystkich piszących poetów – mówiła Dorota Drozd, prowadząca koncert “Głogowscy Poeci Piosenki”. Oczywiście Stanisław Sojka nie wystąpił osobiście, a z odtwarzacza. – Miałem występować jako pierwszy. Później organizatorzy odpuścili mi nieco i śpiewałem jako drugi, po Sojce. Jednak śpiewać po Sojce to jeszcze trudniej. Nie mniej bardzo się cieszę, że dostałem zaproszenie na taką imprezę. W swoim dorobku mam około 13 piosenek, które sam wykonuje. Być może kiedyś wydarzy się tak, że będę miał swój własny recital, chociaż to są tylko marzenia – mówi Tadeusz Kolańczyk, głogowski poeta.

Wczorajszy (8 listopada) wieczór pokazał, że Głogów ma silną reprezentacje poetów. Na koncercie “Głogowscy Poeci Piosenki” swoje piosenki zaprezentowali: Tadeusz Kolańczyk, Marek Sienkiewicz, Krzysztof Jeleń, Katarzyna Swędrowska, Tomasz Olszak, Emilia Lech, Maciej “Junis” Żymek, Joanna Piwowarska – Antosiewicz oraz Elwira Iżycka. Piosenki głogowskich poetów wykonywał zespół Nieobecni. Mieszkańcy Głogowa mogli zobaczyć też głogowskich poetów, którzy sami wykonywali swoje piosenki. Wśród nich był: Tadeusz Kolańczyk, Emilia Lech, Tomasz Olczak oraz Joanna Piwowarska – Antosiewicz. – Piosenki zacząłem pisać, bo było mi to potrzebne. W czasie wieczorów poetyckim, kiedy czytałem swoje wiersze brakowało mi jakiegoś przerywnika. Nie lubię przerywników z płyty, dlatego pomyślałem sobie, że własne piosenki będą dobrym uzupełnieniem. Dlatego moje piosenki często nawiązują do tego, co piszę, są swego rodzaju kropką nad “i” – dodaje Tadeusz Kolańczyk.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.