Spotkanie poetyckie z Ewą Lipską

0
197

Wczoraj (8 listopada) informowaliśmy o spotkaniu autorskim z Krzysztofem Baranowskim, który przyjedzie do Głogowa żeby opowiedzieć o swoich książkach związanych z żeglarstwem. Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę (14 listopada) w Miejskiej Bibliotece Publicznej. To jednak nie koniec atrakcji jakie czekają na miłośników książek. Następnego dnia (15 listopada) w bibliotece będzie można posłuchać o poezji, a wszystko to za sprawą Ewy Lipskiej, która spotka się z mieszkańcami Głogowa.

Z książką i herbatą – tak zapewne wielu z nas spędza jesienne wieczory. Jednak Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie ma inną, chociaż pokrewną propozycje. Jesienne wieczory można spędzić w bibliotece gdzie można spotkać się z autorami, porozmawiać o ich doświadczeniach lub wymienić się spostrzeżeniami z innymi mieszkańcami Głogowa. Można też przyjść i po prostu posłuchać. Pierwsza okazja ku temu nadarzy się już w najbliższą środę (14 listopada). W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głogowie będzie gościć dziennikarz, nauczyciel i żeglarz – Krzysztof Baranowski. Dzień później (15 listopada) do biblioteki zawita zaś Ewa Lipska – polska poetka i felietonistka. Ewa Lipska jest autorką licznych publikacji, a wśród nich między innymi: “Sklepy zoologiczne”, “Uwaga stopień”, “Sekwens”, “Ja”, “Serce na rowerach”, “Gdzie indziej”, “Drzazga”, “Miasteczko Świat”, “Pomarańcza Newtona”, “Sefar”, czy “Pogłos”. Spotkanie z poetką rozpocznie się o godzinie 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głogowie przy ulicy Jedności Robotniczej 15. Wstęp wolny. Organizatorami spotkania jest Miejska Biblioteka Publiczna oraz Głogowskie Stowarzyszenie Literackie.

Kolejne spotkanie autorskie w bibliotece planowane jest na 19 listopada. Wtedy mieszkańcy Głogowa będą mogli spotkać się z Magdaleną Zawadzką – aktorką i autorką książki “Gustaw i ja”.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.