Policjanci rozdali kamizelki dla bezpieczeństwa

0
469

“Świeć przykładem – Bądź widoczny” to akcja, którą organizują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa Nadodrze. Dzisiaj (8 listopada) o godzinie 13.00 w parku na osiedlu Kopernik w Głogowie rowerzyści mogli otrzymać specjalne kamizelki odblaskowe. Przygotowano także pokaz jak powinien wyglądać prawidłowo wyposażony, a co za tym idzie bezpieczny rower. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, bo po kamizelkę odblaskowo przyszło około 40 osób.

Szybko zapadający zmrok, pochmurna pogoda, rozkojarzenie jesienne to wszystko może spowodować, że tak zwany niechroniony uczestnik drogi, czyli pieszy i rowerzysta, nie będą widoczni dla kierowcy. Cała sprawę jeszcze bardziej utrudnia fakt, że większość ubiera się w ciemne barwy, które jeszcze bardziej utrudniają dobra widoczność. Wojnę takiemu stanu rzeczy wypowiedziała Komenda Powiatowa Policji w Głogowie oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa Nadodrze. Dzisiaj (8 listopada) spotkano się z rowerzystami, aby przypomnieć im jak ważne jest bezpieczeństwo. – Rower powinien posiadać odpowiednie oświetlenie – światło przednie o stałym naświetleniu oraz światło tyle. Ważna uwaga: nie może być to światło w kształcie trójkąta, bo te są zarezerwowane dla ciągników. Światła należy używać od zmierzchu do świtu. Żeby zwiększyć swoje bezpieczeństwo należy też nosić kamizelkę odblaskową lub ubranie z takimi elementami. Wielu zwłaszcza młodych ludzi zwraca uwagę, że te kamizelki odblaskowe są mało estetyczne. Pomyślmy jednak w ten sposób, że taka kamizelka jest bardziej estetyczna niż na przykład gips noszony przez kilka tygodni. Przed wyjazdem należy także sprawdzić, czy mamy sprawne hamulce oraz dzwonek – mówi Wojciech Kątny z Stowarzyszenia Głogowska Grupa Rowerowa “DGL”. Mieszkańcy Głogowa dopisali i na akcji przeprowadzonej na osiedlu Kopernik pojawiło się około 40 rowerzystów.

W ramach akcji “Świeć przykładem – Bądź bezpieczny” Spółdzielnia Mieszkaniowa Nadodrze zakupiła 300 kamizelek, które rozda mieszkańcom Głogowa. – Oprócz naszego standardowego zadania, czyli zarządzania nieruchomościami także ważne jest dla nas bezpieczeństwo mieszkańców. Akcja “Świeć przykładem” to jeden z elementów programu, który realizujemy wspólnie z głogowską policją. Pierwszym etapem było oznakowanie budynków, które są objęte specjalnym nadzorem. Teraz zajęliśmy się bezpieczeństwem rowerzystów, a w najbliższym czasie naszą akcją obejmiemy pieszych. Pomysł wyszedł od tego, że coraz więcej osób spędza czas aktywnie na dworze jeżdżąc na rowerze, czy biegając. Ich bezpieczeństwo jest dla nas ważne i chcemy takie projekty realizować – mówi Adam Borysiewicz, rzecznik prasowy Spółdzielni Mieszkaniowej Nadodrze w Głogowie.

Jeśli ktoś nie zdążył dzisiaj (8 listopada) odebrać kamizelki odblaskowej będzie miał jeszcze ku temu okazje. Kamizelki można odebrać w administracjach Spółdzielni Mieszkaniowej. Są one rozdawane bezpłatnie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.