Mayday Rock Festival pod wodzą Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie

0
535

Mayday Rock Festival to impreza z wieloletnią historią. Pierwszy MRF w 1993 roku, czyli 19 lat temu. W tym czasie festiwal zyskał międzynarodowy charakter i rozsławił Głogów nie tylko w środowisku rockowym. Od 2004 roku organizacją festiwalu zajmowało się Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej i Artystycznej Mayday. W ubiegłym roku odbyła się jednak ostatnia edycja festiwalu organizowanego przez stowarzyszenie. Dlaczego? Chyba już nikomu nie trzeba tego przypominać. Teraz organizowaniem Mayday Rock Festival zajmie się Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie. Zespoły mogą zgłaszać swoje uczestnictwo do 25 listopada.

W tym roku Mayday Rock Festival organizuje Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie. Będzie to szesnasta edycja tego festiwalu. MRF może pochwalić się wieloma osiągnięciami między innymi zapoczątkowanie karier muzycznych takich zespołów jak: Ira, Łzy, czy Pivo. Warto także wspomnieć, że w Głogowie gościły takie gwiazdy jak: Kaliber 44, Sweet Noise, Hey, czy Vavamuffin. W tym roku mieszkańcy Głogowa mieli już okazje poczuć nieco atmosfery niczym z Mayday Rock Festiwal. Wszystko to za sprawą I Głogowskiej Nocy Rockowej, która odbyła się 1 września. W czasie koncert zagrali między innymi: White Russian, Ampótacja, Alther Ego oraz gwiazda wieczoru – zespół Armia. Teraz czas na Mayday Rock Festival, który ze względu na remont budynku przy ulicy Perseusza odbędzie się w grudniu. Tegoroczny MRF może być wyjątkowy chociażby ze względu na czas koncertów. Koncert Finałowy odbędzie się 30 grudnia, a Koncert Laureatów w.. sylwestra.

Zespoły, które chcą wziąć udział w szesnastej edycji Mayday Rock Festiwal mogą zgłaszać swoją obecność do 25 listopada. W skład jury, które będzie oceniało artystów weszli: Piotr Furmański (gitarzysta, kompozytor i nauczycie), Maciej Iżycki (dziennikarz radio “Elka” i gitarzysta), Janusz Jastrzębowski (perkusista takich zespołów jak: Artrosis, Closterkeller, Carnal, czy Space Avenue), Michał Kolańczyk (wokalista Fatclicks, Archcain i laureat poprzednich edycji MRF) oraz Paweł Piotrowicz (dziennikarz i krytyk muzyczny związany z portalem Onet.pl)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.