“Samotny żeglarz” w bibliotece w Głogowie

0
602

Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie nie zajmuje się tylko wypożyczaniem książek. Oprócz tego w budynku przy Jedności Robotniczej odbywają się lekcje biblioteczne dla dzieci oraz spotkania autorskie dla wszystkich mieszkańców Głogowa. I właśnie takie spotkanie autorskie odbędzie się już w następną środę (14 listopada). Do Miejskiej Biblioteki Publicznej przyjedzie Krzysztof Baranowski – żeglarz, dziennikarz i autor książek.

Za oknami jesień. Przed nami, więc długie jesienne wieczory. Wielu z nas spędzi je zapewne w domu pod kocem z dobrą książką lub przed telewizorem. Nie trzeba jednak tylko czytać książek. Można także spotkać się z autorami książek. Taką okazje stwarza Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie. W budynku przy ulicy Jedności Robotniczej odbywać się będą w jesienne wieczory odbywać się będą spotkania autorskie. Pierwsze z nich odbędzie się już w najbliższą środę (14 listopada) o godzinie 20.00. Gościem w bibliotece będzie Krzysztof Baranowski. Jest on żeglarzem, kapitanem jachtowym, dziennikarzem, nauczycielem oraz krótkofalowcem SP5ATV. Krzysztof Baranowski jako pierwszy Polak dwukrotnie opłynął samotnie kulę ziemską. Jest także autorem wielu książek – głównie o tematyce żeglarskiej. Czytelnikom znany jest głównie jako autor takich książek jak: “Samotny żeglarz”, “Droga do Horn”, “Dom pod żaglami”, “Szkoła pod żaglami”, “Drugi raz dookoła ziemi” oraz “Zapis najemnego żeglarza”.

Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie informuje, że ilość miejsc na spotkaniu jest ograniczona. Dlatego żeby móc uczestniczyć w spotkaniu autorskim z Krzysztofem Baranowskim należy odebrać bezpłatną wejściówkę. Można ją odebrać w bibliotece przy ulicy Jedności Robotniczej 15.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.