Przyznano tytuł honorowego obywatela oraz zasłużonego dla miasta

0
586

W czasie wtorkowej (30 października) sesji Rady Miasta radni podejmowali uchwały w różnych sprawach. Jedną z uchwał jaką uchwaliła Rada Miasta było przyznanie tytułów “Honorowego Obywatela Miasta Głogowa” oraz “Zasłużony dla Miasta Głogowa”. Tytuły zostaną oficjalnie wręczone w trakcie specjalnej połączonej sesji Rady Miasta i Rady Powiatu Głogowskiego z okazji Święta Niepodległości, która odbędzie się 11 listopada o godzinie 12.30 w Sali Rajców w głogowskim ratuszu.

W Głogowie przyznawane są tytuły “Honorowy Obywatel Miasta Głogowa” oraz “Zasłużony dla Miasta Głogowa” o tym, kto zostanie uhonorowany tym tytułem decyduje Rada Miasta głosując nad wcześniej zgłoszonymi kandydaturami.  W czasie wtorkowej (30 października) sesji Rady Miasta radni musieli zdecydować czy zgodzić się z przedstawionymi kandydaturami. Do tytułu “Honorowego Obywatela Miasta Głogowa” został zaproponowany Telemach Pilitsidis. Z taką propozycją wyszedł Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Miejskiej w Głogowie. Do tytułu “Zasłużony dla Miasta Głogowa” zostały zaproponowane dwie kandydatury – obie przedstawione przez Towarzystwo Ziemi Głogowskiej. Tytuł miał otrzymać Antoni Bok i Olgierd Czarnej. Jednak przyznanie tytułów nie było tylko formalnością. Radni bez problemu przyznali tytuł dla Telemacha Pilitsidisa oraz Olgierda Czarneja. Niezgodności pojawiły się w czasie głosowania nad kandydatura Antoniego Boka. – Widziałem i słyszałem jaka była niechęć w stosunku do Pana Antoniego Boka, aby przyznać mu ten tytuł. Ja tą osobę znam i jest to wspaniały człowiek, który od wielu, wielu lat sercem i duszą jest zaangażowany w życie naszego miasta. To są świetle przewodniki i książki. Naprawdę jest godzien tego żeby otrzymać ten honorowy tytuł – mówił Sławomir Majewski, radny miejski. Jednak nie wszystkich radnych przekonało wystąpienie Sławomira Majewskiego i jedenastu radnych było przeciwnych, aby tytuł “Zasłużonego dla Miasta Głogowa:” otrzymał Antoni Bok. Za jego kandydaturą głosowało dziesięciu radnych. – To, co dzieje się wokół przyznawania tych tytułów to skandal. Nie wiem czy ktoś chciałby żeby jego nazwisko było tak szargane. Po raz kolejny upokarzamy wspaniałego człowieka, który powinien otrzymać od nas tytuł, a tak się nie dzieje. Przyznawanie tytułów powinno być bardziej dopracowane – dodał Sławomir Majewski już po głosowaniu.

Tytuły “Honorowy Obywatel Miasta Głogowa” i “Zasłużony dla Miasta Głogowa” zostaną wręczone na specjalnej połączonej sesji Rady Miasta Głogowa i Rady Powiatu Głogowskiego, która odbędzie się 11 listopada.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.