Zaduszki Barokowe w Grodowcu

0
536

Kończy się już długi weekend związany z dniem Wszystkich Świętych. Zapewne jeszcze dzisiaj (4 listopada) wielu z nas wybierze się na cmentarz żeby odwiedzić na grobach swoich bliskich zmarłych oraz zapalić upamiętniający znicz. Taki weekend zadumy można zakończyć w czasie Barkowych Zaduszek, które odbędą się w Sanktuarium Matki Bożej Grodowieckiej. Wydarzenie odbędzie się już dzisiaj (4 listopada) o godzinie 16.00.

Zaduszki Barokowe w Grodowcu odbędą się już po raz drugi. W czasie tegorocznej edycji będzie można zobaczyć niepokazywany wcześniej obraz Michaela Willmanna pod nazwą “Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny”. Odbędzie się także koncert ” Orient – Okcydent: Wschód spotyka zachód” w wykonaniu Scholii Węgajty. Obraz Michaela Willmanna został odnaleziony w kościele filialnym pod wezwaniem świętego Wawrzyńca w Przychowej. Słowne wprowadzenie przedstawi doktor habilitowany Andrzej Kozieł. Pokaz odbędzie się o godzinie 16.00, a o godzinie 17.00 wszyscy przybyli będą mogli wysłuchać międzynarodowego projektu muzycznego pod nazwą “Koncert Orient – Okcydent: Wschód spotyka zachód”. Wszystkich przybyłym zaprezentuje się Schola Węgajty. Gościnnie z zespołem wystąpi Mohammad Rasouli oraz Mohssen Hossein. Schola powstała w 19994 roku i działa w ramach Stowarzyszenie Teatr Wegajty. Zespół tworzą śpiewacy, aktorzy, muzycy, plastycy, teatrolodzy oraz muzykolodzy z sześciu krajów europejskich. Występ pod nazwą: “Koncert Orient – Okcydent: Wschód spotyka zachód” przybliży wszystkim przybyłym bogactwo epoki pełnego średniowiecza.

Na drugie Grodowieckie Zaduszki Barokowe zapraszają Wójt Gminy Grębocice, Roman Jabłoński oraz Kustosz Sanktuarium Matki Boskiej Grodowieckiej, ksiądz kanonik Waldemar Sołtysik. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.