Wypadek przed dniem Wszystkich Świętych – później spokojnie

0
659
Fot. Paweł Szuber

Za nami dzień Wszystkich Świętych (1 listopada). W tym czasie większość z nas wybrało się na cmentarze żeby zapalić znicz i zostawić kwiaty na grobach swoich bliskich zmarłych, których nie ma już wśród nas. Wielu na cmentarze wybrało się także poza Głogów. To oznaczało, że na drogach pojawi się więcej samochodów. Dlatego w cały długi weekend (od 31 października do 4 listopada) w całej Polsce trwa akcja pod nazwą “Znicz 2012”. W ramach akcji policjanci prowadzą wzmożone działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Czas, kiedy większość ludzi w jednym czasie wybiera się na cmentarz oznacza zmożony ruch oraz zmniejszone bezpieczeństwo. Dlatego w całej Polsce od ubiegłej środy (31 października) do najbliższej niedzieli (4 listopada) prowadzone są działania pod nazwą “Znicz 2012”. Zwiększone patrole policyjne mają poprawić bezpieczeństwo na drogach. W środę (31 października) i w czwartek (1 listopada) na terenie całego województwa dolnośląskiego odnotowano łącznie 22 wypadki drogowe, w których zginęły dwie osoby, a 23 odniosły obrażenia. Okazuje się, że obie śmiertelne ofiary to tak zwany niechroniony uczestnik drogi, czyli pieszy i rowerzysta. Do jednego z śmiertelnych wypadków doszło na terenie powiatu głogowskiego w ubiegłą środę (31 października). – Do wypadku doszło około godziny 17.00 na drodze między Borkiem a Białołęką 29 –letni kierowca samochodu osobowego renault laguna najechał na tył rowerzysty. W wyniku tego zdarzenia 58 – letni rowerzysta poniósł śmierć – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Najprawdopodobniej rowerzysta nie miał oświetlonego roweru ani żadnych elementów odblaskowych i był niewidoczny dla nadjeżdżającego samochodu. – Kierowca samochodu osobowego był trzeźwy. Teraz trwa śledztwo policyjne, które ma na celu ustalenie przyczyny wypadku – dodaje Bogdan Kaleta. Do drugiego wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło w powiecie kamiennogórskim gdzie doszło do potrącenia pieszej. Kobieta w miejscu niedozwolonym weszła nagle na jezdnie bezpośrednio przed nadjeżdżającym pojazdem.

Wczorajszy dzień (1 listopada) był nieco spokojniejszy dla mieszkańców Głogowa. – Został zatrzymany tylko jedne nietrzeźwy kierowca. Poza tym nie odnotowaliśmy żadnych zdarzeń – informuje Bogdan Kaleta.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.