Poezja dla zadumy

0
422

Wczoraj (1 listopada) obchodzony był dzień Wszystkich Świętych. Wielu wybrało się na cmentarz żeby zapalić znicz i powspominać bliskich zmarłych. To jednak nie musi być koniec zadumy. Dzisiaj (2 listopada) obchodzony jest Dzień Zaduszny i także dzisiaj wielu wybierze się na groby. Zaś w sobotę (3 listopada) w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie można będzie obcować ze spokojną muzyką poetycką. O godzinie 19.00 na scenie w sali widowiskowej MOK zaprezentuje się Elżbieta Adamiak.

Już jutro (3 listopada) w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie rozpocznie się Weekend Qlturalny. Tym razem mieszkańcy Głogowa zostaną zabrani w krainę poezji śpiewanej. O godzinie 19.00 na scenie w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie wystąpi Elżbieta Adamiak – piosenkarka, gitarzystka i kompozytorka z kręgu poezji śpiewanej. Mieszkańcy Głogowa będą mogli usłyszeć utwory z jej ostatniej płyty wydanej w 2009 roku pod nazwą “Zabieram siebie”. Bilet wstępu na to wydarzenie kosztuje 30 złotych. To jednak nie będzie koniec atrakcji, bo mieszkańcy Głogowa poetycką piosenką będą mogli cieszyć się także w niedziele (4 października). W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury pojawi się zespół U Studnio (dawne Stare Dobre Małżeństwo). Występ rozpocznie się o godzinie 19.00, a bilet kosztuje 25 złotych. Bilety można nabyć w Biurze Obsługi Klienta Miejskiego Ośrodka Kultury.

Weekendowi Qlturalnemu w Okolicach Piosenki Poetyckiej będą także towarzyszyć inne imprezy. W następny piątek (9 listopada) o godzinie 19.00 odbędzie się koncert grup: Wolna Grupa Bukowina oraz Słodki Całus do Buby. Wstęp na to wydarzenie jest wolny. Przygotowano także imprezy towarzyszące. 8 listopada o godzinie 18.00 na scenie klubowej Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpią Głogowscy Poeci Piosenki. Będzie to spotkanie autorskie promujące głogowskich poetów piszących teksty do piosenek, a wykona jest głogowski zespół Nieobecni. Zaś 29 i 30 listopada coś, na co zapewne czeka większość młodych ludzi. W tych dniach odbędzie się seans filmu pod tytułem “Jesteś Bogiem”

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.