Zatrzymany na gorącym uczynku

0
292

W ubiegły poniedziałek (29 października) w nocy oficer dyżurny głogowskiej Komendy Powiatowej Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie od osoby, która zauważyła włamującego się do kiosku młodego mężczyznę. Wysłani na miejsce policjanci zatrzymali 16 – letniego mieszkańca Głogowa na gorącym uczynku. Sprawa młodego mężczyzny będzie rozpatrywane przed sądem rodzinnym i dla nieletnich.

Dzięki interwencji przypadkowego przechodniego udało się zatrzymać na gorącym uczynku 16 – letniego mieszkańca Głogowa, który próbował włamać się do kiosku. Do interwencji doszło w ubiegły poniedziałek (29 października) około 3.00 nad ranem. Po telefonicznym zawiadomieniu o włamującym się mężczyźnie na miejsce skierowano patrol policyjny wywiadowców oraz funkcjonariuszy wydziału kryminalnego. – Zaskoczony sprawca nie mając szansy ucieczki, w ostatniej chwili postanowił ukryć się na zapleczu pawilonu. Jednak policjantom szybko udało się go odnaleźć – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Okazało się, że sprawcą jest znany wcześniej policjantom 16 – latek mieszkający w Głogowie. Młody głogowianin przez przyjazdem policji zdążył już zapakować do plecaka prawie sto paczek papierosów i tytoniu. Zabrał ze sobą także bilon z utargu jaki znalazł w kiosku. – Na pytanie, czemu włamał się do kiosku odparł, że “chciał zajarać”. Policjanci ustalili też, że tej samej nocy, kilkanaście minut wcześniej, usiłował włamać się do kolektury. Jednak nie udało mu się pokonać zabezpieczeń – dodaje Bogdan Kaleta. Sprawa 16 – letniego mieszkańca Głogowa, ze względu na jego wiek, będzie rozpatrywana przez sąd rodzinny i dla nieletnich.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułHalloween: Coom In Pub bawił się do rana
Następny artykułPoezja dla zadumy
Pierwsze marzenie o tym żeby zostać dziennikarką pojawiło się sześć lat temu. Od trzech lat realizuje to marzenia pracując w mediach lokalnych w Głogowie. Jestem też przyszłym specjalistą od zarządzania wizerunku. W portalu TutajGLOGOW.pl zajmuje się wszystkim co związane z aktualnościami.