Spędź Halloween w kinie

0
646

Dzisiaj (31 października) cześć z nas będzie obchodzić, popularne głównie w Stanach Zjednoczonych Ameryki, święto Halloween. Zabawa ta odbywa się w noc przed dniem Wszystkich Świętych (1 listopada). Halloween można spędzać na różne sposoby. Najpopularniejsze są zabawy pod nazwą “Cukierek albo psikus”, czy “Apple bobbing”, czyli zabawa, w której trzeba bez użycia rąk ugryźć jedno z jabłek pływających w misce. Na dzisiejszy (31 października) dzień są przygotowywane także dyniowe lampiony. Można także przebrać się na przykład za zombie, czarownicę, czy wampira. Jednak zamiast organizować kostiumową imprezę w domu można wybrać się do kina na horror.

W kinie Helios w Lubinie już dzisiaj (31 października) o godzinie 19.00 rozpocznie się pokaz przedpremierowy filmu pod tytułem “Hotel Transylwania 3D”. To wyjątkowa okazja, bo ten film ma swoją oficjalną, kinową premierę dopiero w następny piątek (9 listopada). Jednak specjalnie z okazji Halloween kino Helios w Lubinie przygotowało specjalny przedpremierowy seans.  Film pod tytułem “Hotel Transylwania 3D” to “horror” w wersji bajkowej. “W Hotelu Transylvania potwory mogą odpocząć z daleka od ciekawskich ludzkich oczu. Gospodarzami hotelu są Hrabia Dracula oraz jego 116-letnia córka Mavis, zachowująca się dokładnie tak, jak inne nastolatki. Kiedy Mavis łamie świętą zasadę potworów polegającą na unikaniu kontaktów z ludźmi, wprowadza tym samym w ruch łańcuch wydarzeń, które zagrażają hotelowi Transylwania i egzystencji potworów.” –  czytam w opisie filmu. Zaś “prawdziwe” horrory można będzie obejrzeć w nocy z 2 na 3 listopada (z piątku na sobotę). W tym czasie w kinie Helios w Lubinie organizowany jest “Maraton grozy i horrorów”. W czasie maratonu będzie można obejrzeć cztery filmy. Pierwszy rozpocznie się w piątek (2 listopada) o godzinie 23.00, a ostatni zakończy się w sobotę (3 listopada) o godzinie 7.00 rano. Miłośnicy mocnych wrażeń będą mogli zobaczyć: “Silent Hill Apokalipsa 3D”, “Dom w głębi lasu”, “Szepty” oraz “Czarnobyl. Reaktor strachu”. Bilet normalny za całą noc w kinie kosztuje 35 złotych, za bilet ulgowy będzie trzeba zapłacić 32 złotych.

Także w Głogowie można świętować Halloween. Dzisiaj (31 października) w Gospodzie Głogowskiej organizowana jest impreza halloweenowa. W czasie zabawy można liczyć na liczne atrakcje takie jak: konkursy, zabawy oraz nagrody.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.