Wszystkich Świętych – nie daj się okraść

0
512

Już jutro (1 listopada) obchodzony jest dzień Wszystkich Świętych. To czas, kiedy większość z nas odwiedza cmentarze, aby wspomnieć swoich bliskich zmarłych, zapalić znicz, zostawić kwiaty. Jednak nie wszyscy w tym dniu wybiorą się na cmentarz żeby wspominać zmarłych. Na pewno znajdą się tam także złodzieje, którzy będą chcieli wykorzystać naszą chwilę nieuwagi i ukraść wartościowe przedmioty. Głogowska policja radzi jak zapobiec takiej sytuacji.

Na terenie Głogowa znajdują się trzy cmentarze: na Brzostowie, przy ulicy Legnickiej oraz w Krzepowie. Już jutro (1 listopada) w dniu Wszystkich Świętych na cmentarzach będą odbywać się msze święte za zmarłych. Na Brzostowie msza odbędzie się o godzinie 12.00, zaś o godzinie 13.00 rozpocznie się procesja. Na cmentarzu przy ulicy Legnickiej msza rozpocznie się o godzinie 15.00. O godzinie 10.00 odbędzie się msza święta na cmentarzu w Krzepowie. Ten czas mogą wykorzystać złodzieje, którzy nie przyjdą na cmentarz, aby wspominać zmarłych. – Co roku zdarzają się przypadki kradzieży torebek lub wartościowych przedmiotów, zwłaszcza na szkodę osób starszych – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Policjanci przypominają o kilku zasadach, które należy przestrzegać, aby nie paść ofiarom kradzieży. – Nie pozostawiajmy nawet na krótką chwilę torebek i wartościowych przedmiotów. Należy też pamiętać o dokładnym zamykaniu drzwi i okien w pojazdach oraz nie pozostawiajmy w nich żadnych przedmiotów mogących zainteresować złodziei. Wyjeżdżając na cmentarz do innych miast przekażmy zaprzyjaźnionym sąsiadom dozór nad naszym mieszkaniem – dodaje Bogdan Kaleta.

Głogowscy policjanci zalecają także ostrożność na drogach całego kraju z uwagi na zwiększony ruch na drogach.  Zaś wszystkim tym, którzy będą odwiedzać cmentarze w Głogowie policjanci radzą skorzystać z komunikacji miejskiej lub pójść pieszo żeby uniknąć problemów z parkowaniem.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.