Stowarzyszenie “Szansa” zorganizowało grę miejską

0
436

Aktywacja młodzieży tak żeby zaszczepić w ich chęć do działania – to jeden z celów, który należy spełnić jeśli chce się żeby miasto funkcjonowało dobrze. Tym tropem poszło Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży “Szansa” w Głogowie i zachęca do działania głogowską młodzież. Wczoraj (25 października) w Sali Rajców odbyła się debata młodzieżowa z udziałem Prezydenta Miasta Jana Zubowskiego oraz Starosty Powiatu Głogowskiego, Rafaela Rokaszewicza. W czasie spotkania młodzi ludzie mieli okazje wypowiedzieć się i przekazać władzą samorządowym z jakimi problemami borykają się, na co dzień i co chcieliby zmienić w mieście. Dzisiaj (26 października) można powiedzieć, że odbyły się zajęcia praktyczne. Stowarzyszenie “Szansa” zorganizowało grę miejska pod nazwą “Naprawmy to”. Jej celem było wskazanie w Głogowie miejsc, które mogą być przydatne i atrakcyjne dla młodzieży oraz znalezienie rozwiązań na miejsca, które nie spełniają swoich zdań.

Gra miejska to dość popularna forma rozrywki polegająca na chodzeniu po mieście i rozwiązywaniu różnego rodzaju zadań. Dzisiaj (26 października) Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży “Szansa” w zabawę wciągnęło uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Głogowa. Młodzież borykała się z różnymi zdaniami, a wszystko to pod hasłem “Naprawmy to”. –Musieliśmy iść do biblioteki i policzyć ile jest regałów tematycznych oraz znaleźć dziesięć książek młodzieżowych. Udaliśmy się też do Zamku gdzie otrzymaliśmy zadanie żeby narysować plakat symbolizujący aktywność młodzieży. Później poszliśmy do kina Jubilat żeby napisać list z prośbą o większą aktywacje kina. Bardzo podobała mi się taka forma i liczę na więcej i myślę, że jeśli my młodzi będziemy bardziej aktywni to i nasze miasto się zmieni – mówi Paulina z Gimnazjum numer 1. –W tej grze miejskiej chodziło o to żeby młodzież była bardziej aktywna. Mam nadzieję, że jeśli rzeczywiście się postaramy to uda nam się trochę zmienić Głogów – mówi Kasia z Technikum numer 6.

Po przejściu wszystkich zadań młodzież wróciła do siedziby Stowarzyszenia “Szansa” i tam zostały im przyznane upominki za udział w zabawie. Była to też okazja do porozmawiania na temat wniosków płynących z gry miejskiej. Niestety młodzi ludzie wspomnieli, że spotykali się z mieszkańcami Głogowa, którzy w niepochlebny sposób wyrażali się o młodzieży. W większości jednak uczestnicy zabawy byli zadowoleni i pełni chęci do działania. – Chodziło o to żeby młodzi ludzie z naszego miasta nie tylko poznali i odkryli nowe i stare miejsca w Głogowie, ale też zwrócili uwagę na takie, które mogłyby być ich miejscami, gdzie spędzaliby miło czas. Młodzież fotografowała takie miejsca i będziemy chcieli w dalszych naszych działaniach te miejsca tworzyć. Pójdziemy do Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego i będziemy starali się je jakoś zaadaptować – mówi Dorota Laska ze Stowarzyszenia dla Dzieci i Młodzieży “Szansa”.

Młodzi ludzie mieli także za zadanie przeprowadzić ankietę z mieszkańcami Głogowa na temat sytuacji młodzieży niepełnosprawnej w Głogowie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.