Na głogowskich osiedlach będzie bezpieczniej

0
440

Wczoraj (23 października) Komenda Powiatowa Policji w Głogowie wraz z Spółdzielnią Mieszkaniową “Nadodrze” w Głogowie rozpoczęła akcja pod nazwą “Bezpieczne osiedle”. Akcja ma na celu wyeliminowanie z głogowskich osiedli chuligańskich zachowań. W ramach działania wytypowano 24 budynki, które do grudnia bieżącego roku będą pod specjalnym nadzorem patroli głogowskiej policji. Od wczoraj (23 października) przez miesiąc patrolowanych będzie dwanaście budynków. Później pod lupę policjantów trafi kolejne dwanaście. Budynki wytypowane do akcji będą oznaczone specjalnym plakatem z hasłem “Budynek pod specjalnym nadzorem policji”.

Ostatnio dużo mówi się o bezpieczeństwie w Głogowie. W ubiegły czwartek (18 października) Komenda Powiatowa Policji w Głogowie zorganizowała debatę społeczną na temat bezpieczeństwa na Starym Mieście. Wkrótce w mieście pojawi się także więcej kamer w monitoringu miejskim. Trwa też wspólna akcja Komendy Powiatowej Policji w Głogowie i Spółdzielni Mieszkaniowej “Nadodrze”. Akcja pod nazwą “Bezpieczne osiedle” ma na celu wyeliminowanie aktów wandalizmu i zachowań aspołecznych, ale również budowanie poczucia odpowiedzialności za wspólne mienie i reagowanie na łamanie prawa. Wczoraj (23 października) akcja pod nazwą “Bezpieczne osiedle” została oficjalnie rozpoczęta. – Bierzemy pod specjalny nadzór dwadzieścia cztery budynki. Przez pierwszy miesiąc takim ściślejszym dozorem będzie objętych dwanaście budynków na terenie miasta, a po tym czasie kolejne dwanaście. Miejsca te są wytypowane wspólnie przez Spółdzielnie Mieszkaniową “Nadodrze” i mieszkańców. Policjanci, którzy będą pojawiać się wokół tych budynków będą też zwracać uwagę mieszkańcom żeby sami informowali policje o przypadkach łamania prawa i niszczeni, tego przecież wspólnego, mienia. Chcemy też stosować zasadę “zero tolerancji”, czyli policjanci będą z całą stanowczością karać tych, którzy będą uprzykrzać życie mieszkańcom – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Później policjanci przeprowadzą analizę swoich działań i sprawdzą, czy jest efekt ich pracy. Jeśli go nie będzie to budynek zostanie pod dalszym nadzorem policji. – To głównie mieszkańcy na zebraniach nieruchomości zgłaszają nam problemy w konkretnych budynkach. To od nich płyną sygnały gdzie powinno pojawić się więcej patroli policji. Nas to bardzo cieszy, że nie tylko pracownicy spółdzielni dbają o bezpieczeństwo na osiedlach, ale i sami mieszkańcy. Ta akcja odbywa się już drugi raz. Pierwsza edycja cieszyła się dużą popularnością i sympatią wśród mieszkańców, dlatego postanowiliśmy zorganizować ją po raz drugi. Wśród wytypowanych budynków najwięcej jest wieżowców. To właśnie w budynkach wysokich najczęściej dochodzi do sytuacji przebywania osób postronnych, do picia na klatkach schodowych i przebywania bezdomnych. – mówi Adam Borysiewicz, rzecznik prasowy Spółdzielni Mieszkaniowej “Nadodrze” w Głogowie.

Budynki, które zostały wytypowane do akcji zostały oznaczone specjalnymi plakatami z hasłem “Budynek pod specjalnym nadzorem policji”.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.