Debatowali o bezpieczeństwie

0
470

W ubiegły czwartek (18 października) w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie została zorganizowana debata pod nazwą “Bezpieczeństwo – Wspólna Sprawa”. Tematem głównym w czasie spotkania było bezpieczeństwo na Starym Mieście. Organizatorami debaty była Komenda Powiatowa Policji w Głogowie oraz Prezydenta Miasta Głogowa, Jan Zubowski. Na spotkanie zostali zaproszeni także mieszkańcy Starego Miasta, który mieli okazje wypowiedzieć się i zadać pytania policjantom i prezydentowi.

Bezpieczeństwo to wspólna sprawa wszystkich mieszkańców naszego miasta. Tak zwane społeczne przyzwolenie na niektóre zachowania doprowadza do tego, że większość z przestępców czuje się bezkarnych. Żeby tego uniknąć zorganizowano debatę społeczną pod nazwą “Bezpieczeństwo – Wspólna Sprawa”. Spotkanie odbyło się w ubiegły czwartek (18 października), a jego tematem było bezpieczeństwo na Starym Mieście. – Debata to doskonała okazja to tego, aby porozmawiać na temat bezpieczeństwa i aby wprost z ludźmi, którzy mieszkają na poszczególnych osiedlach omówić kwestie, które najbardziej im doskwierają. To nie jest tak, że policjanci wiedzą najlepiej, co mają zrobić. My często też popełniamy błędy i nie dostrzegamy zwykłych, codziennych sytuacje, które mieszkańcy odbierają inaczej – mówi Krzysztof Sidorowicz, Komendant Powiatowy Policji w Głogowie. Na debacie pojawili się policjanci odpowiedzialni za Stare Miasto w tym dzielnicowa Starego Miasta – młodszy aspirant Alicja Bielska, Starosta Powiatu Głogowskiego, Rafael Rokaszewicz, radni miejscy Zbigniew Sienkiewicz oraz Sławomir Majewski oraz Prezydent Miasta Głogowa, Jan Zubowski. Na debacie pojawili się także mieszkańcy Starego Miasta.

Na początku debaty można było obejrzeć prezentacje multimedialną przygotowaną przez głogowskich policjantów dzięki, której można było dowiedzieć się jaka jest przestępczość w Głogowie oraz jaka cześć z tych przestępstw ma miejsce na Starym Mieście. Mówiono też o tym jak funkcjonuje strefa zamieszkania, która od kilku lat funkcjonuje w tym miejscu. – Debaty “Bezpieczeństwo – Wspólna Sprawa” są niejako historią naszej komendy. Tak naprawdę byliśmy jedną z pierwszych na Dolnym Śląsku, która przeprowadzała tego typu spotkania z mieszkańcami. Jednak ostatnia debata miała miejsce pięć lat temu i dotyczyła osiedla Kopernik. Ja rozpoczynają służbę jako komendant postanowiłem, że jednym z elementów mojej pracy będzie organizowanie tego typu spotkań – dodaje Krzysztof Sidorowicz.

Największe emocje wywołał temat tak zwanej ciszy nocnej i hałasu na Starym Mieście. Więcej o tym napiszemy w poniedziałek. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do lektury.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.