Kundelki wyjdą na ulice

0
477

Miesiąc października jest miesiącem dobroci dla zwierząt. W tym miesiącu, więc nie brakuje akcji i imprez, które mają przypomnieć ludziom o zwierzętach przebywających w schronisku. 6 października w schronisku dla zwierząt we Wróblinie Głogowskim odbył się dzień otwarty. Królami tego dnia były Husky i Malamuty. Później Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom “Amicus” odwiedziło dzieci między innymi w Szkole Podstawowej numer 2. Teraz przyszedł czas na kundelki. Już jutro (21 października) głogowskie “mieszance” przejdą ulicami miasta.

Pies nierasowy, czyli potocznie zwany kundlem jest to pies, który nie zalicza się do żadnej z ras psów. Takich psów jest bardzo wiele jednak często są one niedoceniane przez znawców psów. Kundelka przecież nie można zabrać na wystawę, nie może też mieć rodowodu. Jednak właściciele mieszańców z pewnością się z tym nie zgadzają i pokażą to już jutro (21 października) w czasie Parady Kundelków. Impreza jest w Głogowie organizowana już po raz czwarty. Organizatorem wydarzenia jest Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom “Amicus”. Od godziny 14.00 pod głogowskim Ratuszem rozpocznie się rejestracja uczestników. Parada wyruszy o godzinie 14.30 i przejdzie przez ulice: Grodzką, Aleje Wolności aż do Parku Słowiańskiego. Tam standardowo już odbędą się wybory Miss i Mistera Kundelków, czyli najpiękniejszej suczki i najpiękniejszego pieska Parady. – Dodatkowo odbędzie się konkurs psi ogon. Nowością będzie tor przeszkód, na którym sprawdzić się będą mogły wszystkie przybyłe czworonogi – mówi Jagoda Kosmala, Prezes Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom “Amicus”. Przygotowano także atrakcje dla najmłodszych. Dzieci będą mogły wziąć udział w konkursie plastycznym oraz konkurs wiedzy o środowisku. – Do udziału zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się pochwalić swoimi pupilkami – w końcu to jedyna okazja w ciągu roku, aby puchar zdobył pies rasowy, a najzwyklejszy na świecie kundelek – dodaje Jagoda Kosmala. Impreza odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Głogowa, Jana Zubowskiego.

Każdy, kto chce przejść ze swoim pieskiem w paradzie powinien prowadzić go na smyczy, a także posiadać przy sobie aktualne zaświadczenie o szczepieniu psa przeciw wściekliźnie. Przy rejestracji każdy uczestnik otrzyma woreczki na psie odchody. – Postarajmy się, aby nasze miasto było czystym miastem i sprzątajmy po swoich pupilach – namawia Jagoda Kosmala.

Parada Kundelków odbędzie się już jutro (21 października). Przypominamy jednak, że nieformalny Dzień Kundelka obchodzony jest corocznie 25 października.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.