Mali studenci rozpoczną studia

0
526

Już jutro (20 października) rozpocznie się rok akademicki 2012/2013 na Uniwersytecie Dziecięcym Unikids. Rok akademicki zostanie zainaugurowany poprzez wykład pod tytułem “Mój lot w kosmos”, który wygłosi pierwszy polski kosmonauta, generał Mirosław Hermaszewski. W pierwszym semestrze odbędzie się w sumie pięć wykładów. Na Uniwersytety Dziecięcy Unikids może zapisać się każde dziecko w wieku od 6 do 13 lat, które jest ciekawe świata i na co dzień zadaje dużo pytań.

Dlaczego niebo jest niebieskie, a trawa zielona? Dlaczego wyginęły dinozaury? Co to jest kosmos? Wielu z rodziców doświadcza tych i innych trudnych pytań zadawanych przez swoje dzieci i często nie ma siły ciągle na nie odpowiadać. Dobrym pomysłem dla ciekawskich dzieci jest uczestniczenie na zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego Unikids. Dzieci będą otrzymywać odpowiedzi na swoje pytania w trakcie wykładów, które odbywają się raz lub dwa razy w miesiącu i trwają około półtorej godziny. Dzieci w tym czasie wcielają się w rolę studentów, którzy zaliczenie semestru otrzymają po obecności na przynajmniej trzech wykładach.

Pierwszy wykład, inaugurujący rok akademicki 2012/2013, odbędzie się w już jutro (20 października) o godzinie 15.00 w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie przy ulicy Piotra Skargi. Gościem na inauguracji będzie pierwszy polski kosmonauta, generał Mirosław Hermaszewski. Kosmonauta opowie dzieciom o swoim locie w kosmos. Mirosław Hermaszewski opowie też dzieciom jak wygląda kula ziemska i Polska z przestrzeni kosmicznej.

Kolejny wykład jaki odbędzie się w ramach zajęć akademickich w dziecięcym uniwersytecie będzie o tematyce żywieniowej. 10 listopada o godzinie 15.00 doktor inżynier Ilona Czarnecka poprowadzi wykład pod nazwą “Czy wiesz, że nie wiesz, co jesz?”. Kolejny raz mali studenci spotkają się 24 listopada, kiedy będą poznawać nietoperza. Po świecie do góry nogami dzieciaki oprowadzi doktor Dariusz Łupacki. 15 grudnia mali odkrywcy zostaną zabrani na wycieczkę po tajemniczym świecie mikroorganizmów niewidocznych gołym okiem. Dzięki pomocy doktor Marty Fikus–Kryńskiej dzieci poznają bakterie, grzyby i pierwotniaki. Ostatnie zajęcia pierwszego semestru odbędą się 5 stycznia, wtedy studenci będą mieli okazję poznać zależność i tajniki świata ukrytego pośród traw, kamieni i kałuży. W trakcie wykładu multimedialnie zostaną zaprezentowane owady w ich środowisku życia, ich domy, codzienne zajęcia i problemy z jakimi borykają się te małe zwierzątka. Głogowscy odkrywcy będą mieli także okazję dotknąć i zobaczyć żywe okazy.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.