Atom String Quartet na początek

0
570

Już za tydzień w czwartek (25 października) odbędzie się Koncert Inauguracyjny 28. Głogowskich Spotkań Jazzowych. Będzie to niewątpliwie nie lada gratka dla koneserów muzyki na najwyższym poziomie artystycznym. Jako pierwszy mieszkańcom Głogowa zaprezentuje się kwartet smyczkowy grający jazz, czyli Atom String Quartet. Koncert odbędzie się sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie. Rozpocznie się on o godzinie 19.00. Bilety w cenie dwudziestu złotych można kupić w Biurze Obsługi Klienta Miejskiego Ośrodka Kultury. W dniu koncertu bilet będzie kosztować 30 złotych.

To już tradycja, że w jesienią w Głogowie najważniejsza jest muzyka jazzowa. Wszystko to za sprawą Głogowskich Spotkań Jazzowych, które w tym roku odbędą się po raz 28. W ramach tegorocznych Głogowskich Spotkań Jazzowych mieszkańcy Głogowa będą mieli okazje posłuchać koncertów galowych w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, ale też koncerty klubowe oraz koncert edukacyjne dla najmłodszych i dla młodzieży. Koncert Inauguracyjny odbędzie się już w najbliższy czwartek (25 października). O godzinie 19.00 w czasie koncertowej gali mieszkańcy Głogowa będą mieli okazje posłuchać jednego z nielicznych na świecie i pierwszego w Polsce kwartetu smyczkowego grającego jazz. Atom String Quartet, bo o nim mowa, powstał w 2009 roku i od początku swojej działalności otrzymał wiele nagród i wyróżnień między innymi: stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie “Młoda Polska”, Grand Prix XIII Bielskiej Zadymki Jazzowej, czy Grand Prix Stowarzyszenia “Melomani” w kategorii “Nowa Nadzieja”. Kwartet ma już na swoim koncie dwie płyty. W 2011 roku ukazała się płyta pod tytułem “Fade In”, która została nagrodzona Fryderykiem w kategorii “Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku”. Zaś w 2012 roku wyszedł kolejny album pod tytułem “”Places”. Zespół Atom String Quartet tworzą: Dawid Lubowicz (pierwsze skrzypce), Mateusz Smoczyński (drugie skrzypce), Michał Zaborski (altowiolista) oraz Krzysztof Lenczowski (wiolonczelista). W głogowskim koncercie zespół zagra w zmienionym składzie. Na drugich skrzypcach zaprezentuje się wybitny polski skrzypek jazzowy, Adam Bałdych.  Bilety na koncert galowy w cenie dwudziestu złotych można kupić w Biurze Obsługi Klienta Miejskiego Ośrodka Kultury. W dniu koncertu bilet będzie kosztować 30 złotych.

A tuż po koncercie Atom String Quartet na mieszkańców Głogowa będą czekały kolejne jazzowe emocje. O godzinie 20.30 rozpocznie się koncert pod nazwą “Filipowicz Quintet – Jazz Tribut To Michael Jackson”, czyli największe hity króla muzyki pop w jazzowych aranżacjach. Koncert odbędzie się na scenie klubowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Wstęp wolny. Rezerwacja stolików pod numerem telefonu: 76 832 38 19.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.