Place zabaw w Gminie Żukowice

0
389

Gmina Żukowice pozyskała środki na zakup trzech urządzeń na plac zabaw przy Szkole Podstawowej w Brzegu Głogowskim. Środki w wysokości 9.500 tysięcy złotych zostały pozyskane z Fundacji Polska Miedź. W Gminie Żukowice powstanie także nowy plac zabaw. Zostanie on wybudowany tuż obok kościoła w Nielubi. Także środki na ten cel zostały przekazane przez Fundacje Polska Miedź. Nowy plac zabaw ma kosztować 100 tysięcy złotych.

Nie ma chyba dziecka, które nie lubi bawić się na placu zabaw, korzystać z huśtawek, bawić się w piaskownicy, czy bujać na “koniku”. Spędzając czas na placu zabaw dzieci mogą się poznać, mogą nawiązać się nowe, dziecięce przyjaźnie. Dlatego tak ważne jest żeby w niemal każdym miejscu było takie miejsce do zabawy. Dlatego Gmina Żukowice postanowiła zadbać o swoich najmłodszych mieszkańców oraz miejsce do zabawy. W Nielubi powstanie nowy plac zabaw, a w Brzegu Głogowskim wymienione zostaną urządzenia do zabawy. Środki na te cele zostały pozyskane z Fundacji Polska Miedź.

Na początku tego roku Gmina Żukowice była zmuszona do rozebrania wielu istniejących urządzeń na placu zabaw w Brzegu Głogowskim. Podjęto taką decyzje ze względu na ich zły stan techniczny (zmurszałe i połamane drewno) , który mógł zagrażać bezpieczeństwu bawiących się dzieci. Od tej pory trwały usilne starania w pozyskaniu środków na zamontowanie brakujących urządzeń. Tym bardziej, że od 1 września rozpoczął swoją działalność punkt przedszkolny zlokalizowany w budynku Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim. To dodatkowo spotęgowało działalność gminy, która chciała zapewnić przedszkolakom większy wybór urządzeń na placu. W końcu udało się pozyskać pieniądze z Fundacji Polska Miedź. Na ten cel przekazano 9.500 tysięcy złotych. Za te pieniądze zakupiono trzy urządzenia do zabawy: huśtawka dwustanowiskowa, huśtawka wagowa – tak zwany “konik” oraz piaskownica. Dzięki realizacji projektu dzieci i młodzież oraz mieszkańcy Brzegu Głogowskiego będą mogły spędzać  więcej czasu na świeżym powietrzu, co sprzyjać będzie  ich rozwojowi ruchowemu i sprawności fizycznej.

Także mieszkańcy Nielubi będą mogli spędzać więcej czasu z dziećmi i na świeżym powietrzu. A to wszystko dzięki placu zabaw, który ma powstać obok kościoła. Środki na ten cel zostały pozyskane z Fundacji Polska Miedź. Budowa nowego placu zabaw będzie kosztowała 100 tysięcy.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.