Propagują zdrowa żywność

0
578

Zespół Szkół Ekonomicznych w Głogowie nosi imię Jana Pawła II. Takie imię zobowiązuje, dlatego zawsze w Dzień Papieski, który obchodzony był wczoraj (16 października) w głogowskim ekonomiku nie mogło zabraknąć Papieskich Kremówek. Jednak w tym roku obchodzony był także Światowy Dzień Żywności. Z tej okazji w Zespole Szkół Ekonomicznych zorganizowano Tydzień Zdrowej Żywności. Jutro (18 października) na długiej przerwie rozdawane będą jabłka i soki marchwiowo – jabłkowe. A Papieska Kremówka będzie królowała w szkole 22 i 23 października.

W Zespole Szkół Ekonomicznych trwa właśnie Tydzień Zdrowej Żywności. Wszystko to za sprawą Światowego Dnia Żywności, który był obchodzony wczoraj (16 października). Z tej okazji w głogowskim ekonomiku propagowano jest zdrowa żywność oraz zdrowe odżywianie. Dzisiaj (17 października) na trzeciej lekcji propagowane było jedzenie drugiego śniadania razem z nauczycielami. Taki zwyczaj nie tylko umocni stosunki między nauczycielami, a uczniami, ale także przypomni o konieczności jedzenia regularnych posiłków w tym drugich śniadań – tak często pomijanych przez młodych ludzi. A już jutro (18 października) kolejna akcja. Na długiej przerwie w sklepiku szkolnym rozdawane będą uczniom jabłka oraz soki marchwiowo – jabłkowe.

Jednak to nie oznacza, że Zespół Szkół Ekonomicznych zapomniał o swoim patronie. Papieski kremówki uczniowie będą mogli zjeść w najbliższy poniedziałek (22 października) oraz wtorek (23 października). Właśnie od poniedziałku (22 października) w szkole liturgicznie i kremówkowo będzie wspominany patron ekonomika – Jan Paweł II. Zaś w przyszłych latach planowane jest zorganizowanie Tygodnia Papieskiej Kremówki.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.