Ślubowani w Gminie Żukowice

0
421

Dzieci już od ponad miesiąca chodzą do szkoły. Wielu z nich zapewne przyzwyczaiło się już do szkolnych ławek, książek i odrabiania prac domowych. Jednak pierwszoklasiści z Gminy Żukowice nie byli jeszcze pełnoprawnymi uczniami. Zmieniło się to w ubiegły piątek (12 października), kiedy to w Szkole Podstawowej imienia Komisji Edukacji Narodowej w Nielubi odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na uczniów.

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Nielubi w ubiegły piątek (12 października) stali się pełnoprawnymi uczniami. Wszystko to za sprawą uroczystego ślubowania i pasowania na ucznia. Pasowanych zostało 15 sześciolatków oraz 22 siedmiolatków. W czasie uroczystości dzieci podróżowały po czterech krainach: muzyki, pracy, miłości i nauki. Dzieci musiały wykazać się licznymi wiadomościami i umiejętnościami. Dzięki temu “Dobra Wróżka” mogła zdjąć złe zaklęcie z pierwszoklasistów. Po ściągnięciu zaklęcia dzieci zostały pasowane na pełnoprawnych członków społeczności szkolnej. W tym dniu (12 października) w Szkole Podstawowej w Nielubi obchodzone zostało także święto patrona szkoły, którym jest Komisja Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbył się uroczysty apel. Został on przygotowany przez uczniów klasy szóstej. Przypomnieli oni historię powstania, dokonania oraz sylwetki najbardziej zasłużonych dla rozwoju idei Komisji Edukacji Narodowej. W trakcie uroczystości nie zabrakło również symbolicznych róż i laurek dla wszystkich nauczycieli z okazji ich święta.

Dzień Edukacji Narodowej był obchodzony także w Gimnazjum imienia Jana Pawła II w Nielubi. Dzień ten był okazja do ślubowania uczniów klas pierwszych. Uczniowie zostali uroczyście włączeni w społeczność gimnazjum poprzez ślubowania na sztandar szkoły w obecności grona pedagogicznego, pracowników oraz klas starszych.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.