Znowu chciał skoczyć

0
484

W Głogowie mamy tylko jeden most na Odrze i nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że potrzebny jest kolejny. Wiedzą o tym zwłaszcza ci, którzy musieli stać w korku, aby wjechać w do miasta lub z niego wyjechać. Korki przed mostem tworzą się głównie latem, kiedy to dużo osób wraca z wypoczynku nad jeziorem sławskim. Jednak most blokowany jest także w trakcie prób samobójczych mieszkańców Głogowa. Do jednej doszło wczoraj (15 października) wieczorem. Z mostu chciał skoczyć znany już głogowskim policjantom – Piotr I.

Wczoraj (15 października) około godziny 19.00 głogowscy policjanci zostali poinformowani o mężczyźnie, który wszedł na przęsło mostu i wygląda na to, że chce skoczyć. Na miejscu znaleźli się także głogowscy strażacy oraz pogotowie. Na Moście Tolerancji został wstrzymany ruch. – Strażacy wykorzystali specjalny pojazd z wysięgnikiem. Na górę wjechał strażak, który rozmawiał z mężczyzną i po kilku minutach udało się go przekonać do zejścia z mostu – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Mężczyzna, który wczoraj (15 października) wszedł na most jest już doskonale znany głogowskim policjantom. – To 40 – letni Piotr I. Nie jest to jego pierwsza taka próba – dodaje Bogdan Kaleta. Głogowianin po zejściu z mostu tłumaczył się, że chciał skoczyć, ponieważ po wykonanej pracy nie otrzymał wynagrodzenia od pracodawcy. Mężczyzna był także pod wpływem alkoholu. W jego organizmie wykryto 1,62 promila alkoholu. – Piotr I. został przewieziony na obserwacje do szpitala psychiatrycznego. Później zostanie podjęta decyzja czy obciążymy mężczyznę kosztami akcji – tłumaczy oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

To nie pierwsza taka sytuacja, kiedy most jest zablokowany z powodu prób samobójczych mieszkańców Głogowa. Niestety wydaje się, że nic nie można poradzić na taką sytuacje.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.