Nauczyciele świętują

0
631

Dzisiaj (14 października) obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej potocznie nazywany Dniem Nauczyciela. W tym dniu wszyscy uczniowie składają hołd i wyrazy wdzięczności dla swoich nauczycieli. W tym roku Dzień Edukacji Narodowej przypada w niedziele, dlatego wszyscy uczniowie, którzy nie złożyli życzeń nauczycielom w ubiegły piątek (12 października) będą mieli jeszcze ku temu okazje jutro. Także jutro (15 października) życzenia głogowskim nauczycielom złoży Prezydent Miasta Głogowa, Jan Zubowski. Zostaną także rozdane nagrody i medale.

Dzień Edukacji Narodowej zwany także Dniem Nauczyciela obchodzony jest w Polsce od 1982 roku. W instytucjach związanych z oświatą jest to dzień wolny od pracy. Jest też okazją do złożenia życzeń nauczycielem i okazaniu im swoją wdzięczność za poświęcony czas i naukę. I chociaż wielu uczniów pewnie w czasie uczęszczania do szkoły nie docenia swoich nauczycieli i ich poświęcania to później każdy z nauczycieli wspominany jest miło i z uśmiechem. Dlatego dzisiaj (14 października) w Dzień Edukacji Narodowej warto pomyśleć o swoich nauczycielach i złożyć im życzenia. Dzień Nauczyciela jest też okazją do przyznawania nagród i wyróżnień. Te, jak co roku wręczy Prezydent Miasta Głogowa, Jan Zubowski w trakcie specjalnie zorganizowanego spotkania z pracownikami oświaty, które odbędzie się już jutro (15 października) w Sali Rajców. W tym roku zostanie wręczonych dziesięć medali.

Dzień Nauczyciela jest także obchodzony w innych państwach na świecie. Nauczyciele swoje święto mają między innymi w: Albanii (obchodzony 7 marca), Brazylii (obchodzony 15 października), Czechach (28 marca), Hiszpanii (27 listopada) oraz Rosji (5 października). Obchodzony jest także Światowy Dzień Nauczyciela pod patronatem UNESCO. Obchodzony on jest 5 października. W Polsce od 1997 Światowy Dzień Nauczyciela obchodzony jest przez nauczycieli reprezentujących sektor nauki i szkolnictwa wyższego.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.