Zamki Dolnego Śląska – Złota Polska Jesień na Szlaku z Warmątowic do Grodna

0
391

Stowarzyszenie Turystyki i Rekreacji Zwiedzak zapraszana kolejny wyjazd z cyklu Zamki Dolnego Śląska – szlakiem z Warmątowic do Grodna. Głównymi atrakcjami tego wyjazdu będą malownicze ruiny zamku Grodno oraz sztolnie Walimskie. Stowarzyszenie Turystyki i Rekreacji Zwiedzak zaprasza do udziału w kolejnym wyjeździe z cyklu Zamki Dolnego Śląska. Tym razem 20 października autokar z uczestnikami pojedzie Szlakiem z Warmątowic do Grodna. Głównymi atrakcjami tego wyjazdu będą malownicze ruiny zamku Grodno oraz sztolnie Walimskie. Już sama trasa w terenie górzystym jesienną porą dostarcza niesamowitych wrażeń, które dodatkowo zostaną jeszcze zwiększone przez zwiedzenie takich ciekawych miejsc jak Pałac w Warmątowicach Sienkiewiczowskich, rynek w Świdnicy czy Zespół Pałacowy w Krzyżowej, który należał niegdyś do rodziny Von Moltke, z której wywodził się Helmut James Von Moltke – współorganizator nieudanego zamachu na Hitlera. Na zakończenie jeśli zostanie nieco czasu uczestnicy wyjazdu udadzą się pod zaporę wodną i elektrownię w Lubachowie. Jak na każdym wyjeździe uczestnikom będzie towarzyszył przewodnik.

“Już myślimy o zorganizowaniu kilku wyjazdów po podziemiach Dolnego Śląska, szczególne kiedy nad ziemią pogoda już będzie niepewna. Lekko już zahaczamy o ten temat zwiedzając na najbliższym wyjeździe Sztolnie Walimskie. Zanim jednak zejdziemy w podziemia chcemy maksymalnie wykorzystać dobrą pogodę, no i oczywiście cieszyć się z naszej przepięknej Złotej Polskiej Jesieni” – mówi Bartosz Ławrowski , prezes STiR Zwiedzak.

Wyjazd Szlakiem z Warmątowic do Grodna zaplanowany jest na sobotę 20 października.Autokar odjeżdża o godzinie 6.30 z parkingu pod MOK w Głogowie. Koszt wyjazdu to 50 zł od osoby + wejściówki do zamku i do sztolni 18 zł – bilet normalny i 14 zł bilet ulgowy. Rezerwacji miejsc można dokonać na stronie internetowej stowarzyszenia: http://www.glogow.zwiedzak.pl/?adr=62

WYDARZENIE W KALENDARZU

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.