Rok akademicki oficjalnie rozpoczęty

0
471

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych rok szkolny rozpoczynają 1 września. Wtedy to odbywa się rozpoczęcie roku szkolnego, a następnego dnia już normalne lekcje. Studenci mają trochę więcej czasu, bo wakacje kończą dopiero w październiku. W tym roku akademickim zajęcia odbywają się od 1 października. Jednak oficjalnie nowy rok w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie został zainaugurowany dzisiaj (12 października). Odbyła się także uroczysta immatrykulacja studentów pierwszego roku.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa działa w Głogowie już od dziewięciu lat. Dzisiaj (12 października) dobyła się dziewiątka Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego. Na uroczystości nie zabrakło władz lokalnych – Prezydenta Głogowa, Jana Zubowskiego, Starosty Powiatowego, Rafaela Rokaszewicza oraz wójtów ościennych gmin. Pojawili się także dyrektorzy głogowskich szkół ponadgimnazjalnych. – Inaugurujemy dzisiaj nowy rok akademicki – dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej dziewiąty, dla wielu studentów pierwszy. Wszyscy wiążemy z nim własne oczekiwania i nadzieje. W tym roku swoją edukacje na głogowskiej uczelni zakończyło 277 uczniów broniąc swoje prace licencjackie i inżynierskie. Nasi absolwenci znajdują prace i swoje miejsce w życiu. Nie jesteśmy, zatem fabryką bezrobotnych jak próbują mówić o uczelniach, ci którzy nie znają jej specyfiki. Nauka zawsze rozwija człowieka i nigdy nie można jej uznać za zbędną – mówi profesor Stanisław Czaja, Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

W roku akademickim 2012/2013 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej będzie 307 studentów pierwszego roku na kierunkach pedagogika, kulturoznawstwo, grafika, ekonomia oraz automatyka i robotyka. – Chcemy, aby młodzi ludzie studiowali w Głogowie i pozostawali tu na miejscu i nie chcieli stąd emigrować – dodaje profesor Stanisław Czaja. – Życzę studentom pierwszego roku, aby mogli odnaleźć siebie na tej uczelni, a także żeby spotkali tu osoby, które przygotowują ich do wykonywania zawodu, ale też pokażą w jakim kierunku powinno podążać życie – mówi Jan Zubowski, Prezydent Miasta Głogowa. – Inauguracja nowego roku akademickiego to wielkie wydarzenie dla całego regionu. Co roku świętujemy to, że mamy w Głogowie wyższą szkołę zawodową. Z tej okazji życzę uczelni żeby, co roku stawała się coraz bardziej atrakcyjniejsza i miała coraz lepszą ofertę edukacyjną dla mieszkańców Ziemi Głogowskiej – mówi Rafael Rokaszewicz, Starosta Powiatu Głogowskiego. Po przemówieniach przyszedł czas na uroczystą immatrykulacje studentów pierwszego roku. Inauguracja była też okazją do wręczenia wyróżnień dla absolwentów. Stypendia i nagrody za najlepszą średnią ufundowała Głogowska Fundacja Akademicka. Specjalne nagrody otrzymała także trójka absolwentów za najlepsze dyplomy. Nagroda została ufundowana przez Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego, Radosława Mołonia. W czasie uroczystej inauguracji wystąpił także chór Gaudium pod dyrekcją Barbary Walendzik.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.