Silesia Cantat po raz piąty

0
622

W Głogowie rozbrzmią chóralne głosy. Ogólnopolski Festiwal Chóralny Silesia Cantat po raz piaty odbędzie się już jutro, 13 października br. (sobota) Wszystkich melomanów serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w przeglądach chórów z całej Polski. Tegoroczny festiwal jest wyjątkowy, gdyż bogaty w dodatkowe atrakcje dla uczestników.

Idea powstania takiego Festiwalu zrodziła się po zakończeniu X Zamkowych Spotkań Chóralnych (2005), odbywających się nieprzerwanie od 1996 roku. Po 10 latach organizatorzy postanowili towarzyskie spotkanie miłośników muzyki chóralnej przekształcić w konkurs. Pierwsze trzy edycje Festiwalu miały rangę regionalną i odbywały się corocznie (2006, 2007 i 2008) pod nazwą Dolnośląski Festiwal Chórów SILESIA CANTAT. Jednak od 4. edycji (2010) Festiwal ma wymiar ogólnopolski i odbywa się co dwa lata. Festiwal SILESIA CANTAT jest jednym z trzech tego typu konkursów odbywających się na Dolnym Śląsku. W dotychczasowych czterech edycjach konkursu uczestniczyło 47 chórów z całego kraju, w tym m.in. z Poznania, Wrocławia, Zielonej Góry, Bielska-Białej, Krakowa, Szczecina, Legnicy, Leszna, Mogilna, Raciborza i Kłodzka. W I Festiwalu uczestniczył także chór z Mińska na Białorusi. W tym roku zmianie uległo miejsce odbywania się Festiwalu, dotychczas impreza odbyła się dwukrotnie w kolegiacie pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny na Ostrowie Tumskim (2006 i 2007) oraz dwukrotnie w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski na osiedlu Kopernika (2008 i 2010). V edycja Festiwalu odbędzie się natomiast w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie. Udział w tym przedsięwzięciu zgłosiło 18 chórów z całej Polski, m.in. z Wrocławia, Poznania, Zielonej Góry, Warszawy, Gdańska, Szczecina, Świnoujścia i Kłodzka. Program Festiwalu:

  • godz. 9.30 – 16.30 – przesłuchania konkursowe,
  • godz. 17.00 – Gość Festiwalu – Głogowska Rewia Graffiti,
  • godz. 18.00 – ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i koncert laureatów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników muzyki chóralnej oraz tych, którzy jeszcze nie mieli okazji jej poznać i posłuchać- jest to jedna z nielicznych możliwości uczestnictwa w takiej rangi Festiwalu.

13 października br. (sobota) od godz. 9:30. Wstęp wolny.

Zapraszamy!

Szczegóły wydarzenia: WYDARZENIE W KALENDARZU

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.