Pływalnia Chrobry służy mieszkańcom

0
363

Baseny odkryte i Pływalnia Chrobry to dla większości mieszkańców naszego miasta jedna z nielicznych atrakcji sportowych. Inwestycja Obiektów Sportowych w akweny to przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Głogowianie wyrażają zapotrzebowanie miedzy innymi na zabawy rekreacyjne, turnieje i spotkania integracyjne. Chrobry Głogów S.A nie pozostaje obojętny na głoś ludu i systematycznie dba o nowe możliwości i atrakcje na swoich obiektach. Jedną z wyżej wymienionych jest nauka pływania. Zajęcia ruszyły wraz z początkiem roku szkolnego.

Doskonale wiemy, że możliwości korzystania z basenów w naszym mieście są ograniczone. W Głogowie są trzy szkolne akweny wodne (Gimnazjum nr 5, Sp 12, Sp 10), które nie zawsze są w stanie pomieścić własnych uczniów, nie mówiąc już o szkołach których tej możliwości nie mają. Na przeciw temu problemowi wyszła spółka Chrobry Głogów S.A która dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Głogowa, prowadzi kolejną edycję lekcji pływania poza murami szkół.

Od początku września z pływania na głogowskich obiektach sportowych korzystają dzieci ze szkół podstawowych (2,3,6,7,13,14), sumując są to 53 klasy. Każda klasa bierze udział w zajęciach raz na dwa tygodnie. Dzieciaki ćwiczą pod okiem profesjonalnych instruktorów – tłumaczy Marcin Bury, kierownik basenów.

W epoce komputerów, w której sport, w dużej mierze ogranicza się do gier komputerowych należy dbać o zdrowie naszych podopiecznych. Przerażające informacje o wadach postawy młodego pokolenia obiegają nie tylko Polskę ale cały świat. Sprawność fizyczna naszych dzieci jest daleka od ideału, a statystyki pokazuję, że z roku na rok jest coraz gorzej.

Dlatego wszelkie tego typu przedsięwzięcia powinny być wszechobecne i otwarte dla wszystkich. Niezmiernie cieszy fakt, że władze naszego miasta nie omijają temu i próbują znaleźć nań sposób rozwiązania. Do pełnej mobilizacji jeszcze daleka droga, ale fakt pojawienia się woli powinien stać się impulsem do większego wkładu w przyszłość miasta.

Poprzedni artykułReprezentanci Głogowa na scenie we Wrocławiu
Następny artykułAbsolwenci już z dyplomami
Mówią, że lokalny patriotyzm w dzisiejszych czasach do niczego nie prowadzi, a ja nie wyobrażam sobie życia w innym miejscu. Już od najmłodszych lat reprezentowałem barwy głogowskich klubów sportowych, wpychając nos wszędzie gdzie tylko się mieścił. Ciekawość pozwoliła mi być wszędzie tam gdzie coś się działo, a ludzie wokół mnie zawsze mieli świeże informacje. Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, ale to nie szkoła nauczyła mnie wiary i siły by zacząć zmieniać świat od siebie. Sport, edukacja i muzyka są w moim życiu postaciami pierwszoplanowymi, cała reszta to tło, którego poszczególne elementy, od czasu do czasu się uwypuklają. :)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.