Nowa Zelandia na fotografiach

0
490

Już dzisiaj (9 października) w restauracji Wędzarnia Staromiejska odbędzie się spotkanie z podróżnikami Grażyną i Stefanem Sroczyńskimi. Małżeństwo z Głogowa jest znane w naszym mieście między innymi z licznych spotkań z mieszkańcami, w czasie których prezentowane są zdjęcia i opowieści z ich podróży. Tym razem mieszkańcy Głogowa będą mieli okazje poznać Nową Zelandie, a to wszystko właśnie za sprawą kolejnego spotkania z cyklu “Fotostopem przez świat”. Spotkanie organizuje Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie

Głogowscy amatorzy podróżowania “palcem po mapie” mogą być zadowoleni, bo w naszym mieście nie brakuje spotkań podróżniczych, w czasie których można poznać odległe kraje bez konieczności wyjazdu. Niedawno (29 września) zakończyły się Głogowskie Dni Turystyki, w czasie których nie brakowało atrakcyjnych spotkań autorskich. Jednak na tym nie koniec atrakcji, bo już dzisiaj (9 października) będzie okazja żeby posłuchać opowieści o Nowej Zelandii. Mieszkańców Głogowa w świat Nowej Zelandii zaprowadzą  Grażyna i Stefan Sroczyńscy. Państwo Grażyna i Stefan Sroczyńscy to para głogowskich podróżników. Swoją przygodę z podróżą zaczynali od bezpiecznych wycieczek. Szybko jednak okazało się, że dobrze bawią się też przy okazji trudniejszych tras. Para była już między innymi w Kenii, Peru, Boliwii, Nowej Zelandii, Australii, czy Fidżi. Mieszkańcy Głogowa już wielokrotnie mieli okazję posłuchać opowieści głogowskich podróżników oraz zobaczyć ich fotograficzne prezentacje. Tym razem oczom mieszkańców Głogowa ukaże się Nowa Zelandia, państwo położone na południowo – zachodnim Pacyfiku. Archipelag Nowej Zelandii jest najdalej na południe wysuniętą częścią Oceanii. Już dzisiaj (9 września) o godzinie 18.00 będzie można zobaczyć fotorelacje i video prezentacje z podróży Grażyny i Stefana Sroczyńskiego do Nowej Zelandii. Spotkanie z podróżnikami odbędzie się w restauracji Wędzarnia Staromiejska na Rynku. Spotkanie organizuje Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie.

Przypominamy, że także jutro (10 października) mieszkańcy Głogowa będą mieli okazje uczestniczyć w spotkaniu podróżniczym. Tym razem tematem przewodnim będzie Amazonie. Opowie o niej Adam Wikierski, dawny wolontariusz Stowarzyszenia dla Dzieci i Młodzieży “Szansa”. Spotkanie odbędzie się o godzinie 17.00 w siedzibie Stowarzyszenia “Szansa” przy ulicy Perseusza. Kolejne spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek (11 października) o godzinie 16.00. W Stowarzyszeniu “Szansa” można także oglądać zdjęcia autorstwa Adama Wikierskiego z podróży do Amazonii. Zdjęcia prezentowane są od ubiegłego poniedziałku (8 września) do najbliższej niedzieli (14 października).

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.