Przyjazne apteki (CMigrator copy 1)

0
442

Zakończyła się trzecia edycja konkursu na Aptekę Przyjazną Osobom Starszym i Niepełnosprawnym. Tegoroczna edycja cieszyła się największym zainteresowaniem od trzech lat. Do Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej wpłynęło ponad 500 ankiet. Po podliczeniu ankiet oraz osobistej wizytacji jury nominowało pięć aptek. Ostateczna kwalifikacja nastąpi na spotkaniu w dniu 22 października.

Konkurs pod nazwą “Apteka Przyjazna Osobom Starszym i Niepełnosprawnym” w Głogowie odbywa się już po raz trzeci. Konkurs ma na celu wyłonienie wśród aptek z terenu powiatu głogowskiego tej, która jest najbardziej przyjazna. Wśród kryteriów jakie musi spełnić przyjazna apteka jest między innymi: fachowość i uprzejmość personelu, przystosowanie apteki dla osób niepełnosprawnych (to jest poręcze i podjazdy, czytelne i widoczne informacje na temat aktualnie dyżurującej apteki).  Ważne było także to, czy osoby niepełnosprawne i starsze są obsługiwane poza kolejnością i czy proponowane są klientom tańsze zamienniki. Trzecia edycja konkursu rozpoczęła się 1 sierpnia, a zakończyła 30 września. Przez ten czas do Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej w Starostwie Powiatowym wpłynęło ponad 500 ankiet. – To rekordowa liczba. Wskazuje to na rosnącą popularność tej formy promocji, a także pokazuje coraz większe zaangażowanie aptek. Ich pracownicy starają się żeby klienci byli zadowoleni w stu procentach z obsługi – mówi Bartłomiej Adamczak, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Głogowie.

Po podliczeniu ankiet oraz osobistej wizytacji jury konkursu nominowało pięć aptek, których właściciele zostaną nagrodzeni. Najlepsze okazały się: apteka “Przy Polo markecie”, apteka “Stylowa”, apteka “Dbam o Zdrowie” przy ulicy Plutona 1, apteka “Bio-Vita” oraz apteka “Herba”. Ostateczne wyniki konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się 22 października w Starostwie Powiatowym w Głogowie. Wśród 500 osób, które wzięły udział w konkursie wylosowano osiem ankiet. Także one zostaną nagrodzone. Przypominamy, że w drugiej edycji konkursu na Aptekę Przyjazną Osobom Starszym i Niepełnosprawnym wygrała apteka “Dbam o zdrowie” przy ulicy Kazimierza Sprawiedliwego 4.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.