Spotkanie z podróżnikiem i pisarzem

0
487

Już w najbliższy czwartek (10 października) w siedzibie Stowarzyszenia dla Dzieci i Młodzieży “Szansa” w Głogowie odbędzie się spotkanie z podróżnikiem i pisarzem Adamem Wikierskim. Spotkanie odbędzie się o godzinie 17.00. Jednak to nie wszystko, co przygotowało Stowarzyszenie Szansa dla mieszkańców Głogowa. Od dzisiaj (8 października) do najbliższej niedzieli (14 października) w budynku, w którym mieści się “Szansa”, będzie można oglądać prace fotograficzne Adama Wikierskiego z podróży do Amazonii.

Ostatnio w Głogowie bardzo dużo odbywa się spotkań związanych z podróżami. Niedawno (29 września) zakończyły się Głogowskie Dni Turystyki, w czasie których mieszkańcy Głogowa mieli okazję brać udział w różnego rodzaju spotkaniach z podróżnikami oraz wycieczkach po ciekawych miejscach. Jutro (9 października) w Wędzarni Staromiejskiej odbędzie się spotkanie z głogowskimi podróżnikami Grażyną i Stefanem Sroczyńskimi. Głogowska para będzie opowiadać o Nowej Zelandii. Następnego dnia, czyli w najbliższy czwartek (10 października) będzie można usłyszeć historię podróżnicze Adama Wikierskiego. Spotkanie to odbędzie się w siedzibie Stowarzyszenia dla Dzieci i Młodzieży “Szansa” przy ulicy Perseusza.

Miejsce nie przypadkowe, bo podróżnik i pisarz jest dawnym wolontariuszem stowarzyszenia. Adam Wikierski brał udział w wielu projektach, w stowarzyszeniu “Szansa” uczył się też pracy z młodzieżą. Ta umiejętność okazała się bardzo przydatna, bo teraz oprócz podróżowania zajmuje się także pracą z osobami głuchymi. Jest też pasjonatem interesującym się psychologią, antropologią. Podróżuje i walczy z rasizmem oraz homofobią. Wspiera także działania dobroczynne na rzecz dzieci z Afryki i z innych kontynentów. Mocno angażuje się też w ochronę Amazonii i jej rdzennych mieszkańców. Adam Wikierski jest także autorem książki pod tytułem “Amazonia – Moja Podróż w Nieznane”. Książka ta jest wypełniona kolorowymi fotografiami. Jest też projektem, który małymi kroczkami pozwoli ratować Amazonię i jej mieszkańców. Autor chce także otworzyć ludziom oczy na inne unikalne kultury zamieszkujące las tropikalny.

Okazja ku temu będzie właśnie w najbliższy czwartek (10 października). O godzinie 17.00 w siedzibie Stowarzyszenia “Szansa” przy ulicy Perseusza odbędzie się spotkanie z podróżnikiem. Drugie spotkanie odbędzie się w piątek (11 października) o godzinie 16.00. Na nie zostanie zaproszona głogowska młodzież. A od dzisiaj (8 października) do niedzieli (14 października) w “Szansie” można oglądać prace fotograficzne Adama Wikierskiego z podróży do Amazonii.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.