Do góry nogami

0
472

“Fotostopem do góry nogami” to nazwa kolejnego spotkania, w czasie którego głogowscy podróżnicy Grażyna i Stefan Sroczyńscy opowiedzą o swoich podróżach. Tym razem temat głównym będzie Nowa Zelandia, chociaż nie jest to jedyne miejsce, które odwiedziła para podróżników. Na Nową Zelandię widzianą oczami Grażyny i Stefana Sroczyńskich będzie można popatrzeć już w najbliższy wtorek (9 października). Spotkanie odbędzie się w restauracji Wędzarnia Staromiejska na Rynku. Organizatorami wydarzenia jest Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie.

Niedawno (29 września) zakończyły się Głogowskie Dni Turystyki “Szczyty marzeń 2012”. Ta impreza odbywała się w naszym mieście już po raz ósmy i jak sama nazwa wskazuje, mieszkańcy Głogowa mieli okazję uczestniczyć w różnego rodzaju spotkaniach podróżniczych, a także w wycieczkach i grach miejskich. Było między innymi spotkanie podróżnicze z Aleksandrą Wilk oraz Dzień Otwarty Obiektów Zabytkowych. Jednak wraz z zakończeniem Głogowskiego Dnia Turystyki nie kończą się możliwości na rozmowy o podróżach. Już w najbliższy wtorek (9 października) w restauracji Wędzarnia Staromiejska odbędzie się spotkanie podróżnicze z Grażyną i Stefanem Sroczyńskimi.

Państwo Sroczyńscy to para głogowskich podróżników. Swoją przygodę z podróżą zaczynali od bezpiecznych wycieczek. Szybko jednak okazało się, że dobrze bawią się też przy okazji trudniejszych tras. Para była już między innymi w Kenii, Peru, Boliwii, Nowej Zelandii, Australii, czy Fidżi. Mieszkańcy Głogowa już wielokrotnie mieli okazję posłuchać opowieści głogowskich podróżników oraz zobaczyć ich fotograficzne prezentacje. Tym razem będzie można zobaczyć Nową Zelandię przez obiektyw aparatu państwa Sroczyńskich. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.