Studia dla gimnazjalisty

0
407

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie oraz Głogowska Fundacja Akademicka organizują Akademię Gimnazjalistów. Projekt ten przeznaczony jest dla gimnazjalistów, którzy chcą rozwijać swoje postawy twórcze i zajęcia naukowe. Zajęcia będą bezpłatne. Wszyscy chętni, którzy chcą przystąpić do Akademii mogą zapisywać się przez Internet.

Pierwsze zajęcia odbędą się 27 października (sobota). Ich tematem będzie komunikacja interpersonalna oraz kolorowy świat chemii. Studia wyższe to moment w życiu każdego ucznia, kiedy po skończeniu szkoły średniej decyduje, kim chce być z zawodu. Okazuje się jednak, że w Głogowie studiować mogą nie tylko absolwenci szkół średnich. W naszym mieście działa Uniwersytet Dziecięcy Unikids, który przeznaczony jest dla dzieci w wieku od sześciu do trzynastu lat. Mogą “studiować” także gimnazjaliści, a to wszystko dzięki Akademii Gimnazjalisty, która powstała dzięki Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie oraz Głogowskiej Fundacji Akademickiej. Do programu mogą przystąpić gimnazjaliści, którzy chcą rozwijać swoją wiedzę. Zajęcia są bezpłatne. Na gimnazjalistów czekają dwa semestry, każdy po pięć spotkań. Zajęcia będą prowadzone przez nauczycieli akademickich Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz ekspertów wewnętrznych. Każdy student Akademii Gimnazjalisty otrzyma indeks oraz, po ukończeniu roku, dyplom potwierdzający ukończenie Akademii. Pierwsze zajęcia odbędą się 27 października (sobota). Gimnazjaliści poznają temat komunikacji interpersonalnej oraz zobaczą jak wygląda kolorowy świat chemii. Kolejne zajęcia, które będą miały miejsce 25 listopada to podstawy programowania manipulatora przemysłowego oraz poznawanie języka niemieckiego przez Internet. 8 grudnia studenci z gimnazjum zastanowią się co by było, gdyby historię pisały kobiety. Poznają też historię pragłogowian, czyli Dziadoszan. 12 stycznia odbędą się zajęcia pod tytułem “Misja rozwoju miasta, a identyfikacja z symbolami miasta” oraz warsztaty “Prawo dla gimnazjalisty”. Pierwszy semestr Akademii Gimnazjalisty zakończy się 23 lutego zajęciami pod tytułem “Artystyczne i popularne oblicza grafiki”.

Gimnazjaliści, którzy chcą wziąć udział w projekcie “Akademia Gimnazjalisty” powinni napisać maila na adres akademiagimnazjalisty@pwsz.glogow.pl. W zgłoszeniu należy podać swoje imię i nazwisko, adres, telefon kontaktowy, nazwę i numer szkoły oraz klasę.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.