Są zainteresowani nauką

0
334

Już dzisiaj (4 października) w Głogowie rozpoczyna się Dolnośląski Festiwal Nauki. To swego rodzaju święto wszystkich tych, którzy są ciekawi świata. Dolnośląski Festiwal Nauki obejmuje zagadnienia związane z naukami ścisłymi, historią, sztuką, kulturą, czy językami obcymi. W tym roku odbywa się piętnasta edycja festiwalu. Impreza podzielona jest na edycję stacjonarną, która odbywa się we Wrocławiu oraz edycje regionalne (organizowana między innymi w Głogowie). Jednak uczniowie Gimnazjum w Nielubi nie mogli doczekać się edycji w Głogowie i pojechali do Wrocławia.

Dolnośląski Festiwal Nauki trwa od 21 września do 25 października. W tym czasie gości w wielu miastach. Otwarcie festiwalu miało miejsce 21 września we Wrocławiu, gdzie odbyła się stacjonarna edycja. Edycje regionalne zaś odbywają się w Legnicy, Zgorzelcu, Dzierżoniowie, Głogowie, Jeleniej Górze, Bystrzycy Kłodzkiej, Ząbkowicach Śląskich oraz w Wałbrzychu. Już dzisiaj (4 października) rozpoczął się Dolnośląski Festiwal Nauki organizowany w Głogowie, jednak nie wszyscy mogli doczekać się wydarzenia w naszym mieście. Głodni wiedzy uczniowie Gimnazjum w Nielubi postanowili odwiedzić stacjonarną edycję we Wrocławiu.

Do stolicy Dolnego Śląska wybrała się grupa czterdziestu uczniów realizująca projekt pod nazwą “Akademia Uczniowska”. Projekt ten realizowany jest już kolejny rok w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt zakłada rozwijanie umiejętności uczniów w zakresie kompetencji kluczowych ze szczególnym uwzględnieniem nauk matematyczno-przyrodniczych oraz technologii informatyczno-komunikacyjnych. Uczniowie uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych szkolnych kół naukowych – matematycznego, przyrodniczego i biologicznego, realizując projekty edukacyjne oraz uczestnicząc w wycieczkach edukacyjnych. Jedna z takich wycieczek miała miejsce 26 września. 40–osobowa grupa uczniów z “Akademii Uczniowskiej” pojechała na wycieczkę do Wrocławia żeby uczestniczyć w Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Uczniowie wzięli udział we wspólnym odkrywaniu świata podczas pokazu pod nazwą “Erupcja wulkanów a zanieczyszczenia środowiska” oraz w pokazie robotów pod nazwą “Nazywam się Flash”. Po zajęciach naukowych przyszedł też czas na relaks. Gimnazjaliści wybrali się do kina na film pod tytułem “Pamięć absolutna”.