Są zainteresowani nauką

0
541

Już dzisiaj (4 października) w Głogowie rozpoczyna się Dolnośląski Festiwal Nauki. To swego rodzaju święto wszystkich tych, którzy są ciekawi świata. Dolnośląski Festiwal Nauki obejmuje zagadnienia związane z naukami ścisłymi, historią, sztuką, kulturą, czy językami obcymi. W tym roku odbywa się piętnasta edycja festiwalu. Impreza podzielona jest na edycję stacjonarną, która odbywa się we Wrocławiu oraz edycje regionalne (organizowana między innymi w Głogowie). Jednak uczniowie Gimnazjum w Nielubi nie mogli doczekać się edycji w Głogowie i pojechali do Wrocławia.

Dolnośląski Festiwal Nauki trwa od 21 września do 25 października. W tym czasie gości w wielu miastach. Otwarcie festiwalu miało miejsce 21 września we Wrocławiu, gdzie odbyła się stacjonarna edycja. Edycje regionalne zaś odbywają się w Legnicy, Zgorzelcu, Dzierżoniowie, Głogowie, Jeleniej Górze, Bystrzycy Kłodzkiej, Ząbkowicach Śląskich oraz w Wałbrzychu. Już dzisiaj (4 października) rozpoczął się Dolnośląski Festiwal Nauki organizowany w Głogowie, jednak nie wszyscy mogli doczekać się wydarzenia w naszym mieście. Głodni wiedzy uczniowie Gimnazjum w Nielubi postanowili odwiedzić stacjonarną edycję we Wrocławiu.

Do stolicy Dolnego Śląska wybrała się grupa czterdziestu uczniów realizująca projekt pod nazwą “Akademia Uczniowska”. Projekt ten realizowany jest już kolejny rok w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt zakłada rozwijanie umiejętności uczniów w zakresie kompetencji kluczowych ze szczególnym uwzględnieniem nauk matematyczno-przyrodniczych oraz technologii informatyczno-komunikacyjnych. Uczniowie uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych szkolnych kół naukowych – matematycznego, przyrodniczego i biologicznego, realizując projekty edukacyjne oraz uczestnicząc w wycieczkach edukacyjnych. Jedna z takich wycieczek miała miejsce 26 września. 40–osobowa grupa uczniów z “Akademii Uczniowskiej” pojechała na wycieczkę do Wrocławia żeby uczestniczyć w Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Uczniowie wzięli udział we wspólnym odkrywaniu świata podczas pokazu pod nazwą “Erupcja wulkanów a zanieczyszczenia środowiska” oraz w pokazie robotów pod nazwą “Nazywam się Flash”. Po zajęciach naukowych przyszedł też czas na relaks. Gimnazjaliści wybrali się do kina na film pod tytułem “Pamięć absolutna”.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.